| Evaaaaa a întrebat:

Credeti in farmece? V-au fost vreodata facute farmece? Credeti ca farmecele pot strica o relatie?

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Eu insami sunt farmecul vietiilove struck si mai ales al baietziilor:X

| kiss a răspuns (pentru elasexygagica):

Ce modesta esti laughing bv tie big grin

| kiss a răspuns:

Farmecele pot strica orice daca stai si te gandesti, vrajitoria exista si este practicata parca din ce in ce mai mult, iar oamenii de asemenea apeleaza la aceasta.
nu stiu daca mi-au fost facute, poate...nu ma gandesc la asa ceva, desi as avea motive pentru ca am trecut printr-o situatie cam urata cu o prietena care ar fi fost in stare si de asa ceva. cred in farmece, cred in sensul ca acestea fac rau si in nici un caz bine, cred ca distrug totul, relatii, familii, oameni...consider ca doar o minte bolnava, un om disperat poate apela la vrajitorie.
uite cv ce poate te-ar face sa intelegi ce zic pentru ca sunt foarte multe de vorbit.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/vrajitorie.htm
http://www.dansandu.ro/pdf/carti/vrajitoria-si-practicile-magice.pdf

| anonim_4396 a răspuns (pentru kiss):

Crezi in farmece?

| elenyss a răspuns:

Farmece?! Se mai practica mentalitatea asta? Hai sa iesim putin din turma de oi de pe camp si sa traim in secolul nostru. Termenul "farmece" era folosit de stra-"dinozaurii"-nostri ca o forma de intimidare. Forma preluata, bineinteles, de scursurile societatii in curs si in zilele noastre, dar putin evoluata. Magie neagra, magie alba. Hai sa fim totusi rationali... nimic nu e palpabil.
Pentru Ancutza: Nu exista boli ne vazute, exista doctori slabi pregatiti. Daca mergem pe varianta ca ne vindeca biserica o sa ajungem ca aia din africa, eventual ne intoarcem la holera.

| AncutzaDragutza97 a răspuns:

Nu cred, si daca nu crezi, nu ti se intampla nimic. daca sa zicem ca ai cv, k un fel de boala care nu este vazuta nici de doctor, du-te la biserica si te faci bine

| Nicolaie0Piratul a răspuns:

Eva cred ca exista dar cred ca e mai bine sa nu credem in ele.eu am patit multe