| babzulily a întrebat:

V0i credeti intre prietenia dintre un baiat si o fata? adica sa fie prieteni si sa nu se gandeasca la ceva mai multthinking

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da se poate doar ca relatie amicala si nimic mai mult, unul din ei daca nu accepta relatie serioasa atunci sansele cresc ca sa ramana amici.

| SweetCandy a răspuns:

Da, cred pentru ca unul dintre cei mai buni prieteni ai mei este baiat si ne intelegem foarte bine fara sa ne gandim la mai mult.
Depinde oarte mult de personalitatile celor implicati in relatia de prietenie si de respectul pe care si-l poarta.

| Marynna a răspuns:

DA! Uite, eu sunt prietena cu un baiat, ne stim de la 3 ani[bine, am fost ''iubiti'' in clasa a1a,dar nu cred ca se punelaughing] si acum nu pot sa il vad mai mult decat ca pe un prieten. Vorbim zilnic cel putino ora, ne intelegem super bine, dar atat.Probabil multi zic ca e ceva intre noi,dar e treaba lor, eu stiu ca nu e adevaratlaughing
Deci, eu cred in prietenia dintre un baiat si o fata

| ELLSSA a răspuns:

Nu pot accepta asa ceva!
Categoric, nu!

| Alexander21 a răspuns:

Da,se poate

| bogdan74688 a răspuns:

Da, cred in asta. Nu de alta dar a fost o chestie de care m-am lovit de multe ori sa zic asa. Poate exista, deoarece chiar daca dupa unul vrea mai mult, iar celalalt nu-l vede decat ca amic, atat va si ramane, deoarece flacara se stinge dupa o vreme. Uneori e bine sa fie o relatie de amicitie. Nu in toate situatiile e bine sa fie transformata in iubire, fiind cazuri in care asta ar duce la "lezarea" relatiei, si distrugerea legaturii dintre cei 2, ei nemaiputand reveni la amicitie. Acum depinde oricum de amandoi.

| Emma a răspuns:

Daphappy

Sunt multi cu care sunt prietena si pana acum nu au prezentat nimic care se ma faca sa cred ca ii atrag in alt fel happy
IAr eu nicidecum big grin

| fgch a răspuns:

Poate exista o astfel de relatia, insa doar daca intre cei doi nu exista atractie pentru celalaltwinking. Altfel, la un momentdat, acea relatie se va sfarsi tongue

| MidnightLady a răspuns:

Sunt in plin experiment. Am luat una (sau mai multe) bucata mascul. Ne-am imprietenit. Astept sa vad daca putem gandi mai mult. Te voi anunta cand voi avea un rezultat sigur.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Cam greu de crezut happy la un moment dat unul din ei cu siguranta se va gandi la ceva mai mult big grin

| bubulinabia a răspuns:

DA! eu cred in asa ceva! si am foarte multe relatii din astea de prietenie cu baieti!

| Lina_4442 a răspuns:

Da...exista asa ceva! eu personal vb cu un baiat doar ca simpli prieteni...am invatat impreuna! si de acolo sa legat prietenia noastra! si niciodata el sau eu nu ne-am gindit la ceva mai mult! el are prietena eu am prieten dar oricum vb ca simpli prieteni!

| AlexJB a răspuns:

Da! Garantat.

| CodName47 a răspuns:

Da de ex eu am fost cu o fata si acum suntem doar amici ma inteleg foarte bine cu ea, mai glumesc asa cate o data si o mai apar cand e nevoie ea acum e cu alt baiat, cel mai bun prieten al meu.
In concluzie poate exista o relatie amicala.

| Lexi_2269 a răspuns:

Sincer da...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca amandoi is urati de nu se uita la ei nici naibalaughing se poate

| Secret_5499 a răspuns:

La mine e cam asa… Prietenesc cu o fata de 1 an, ne-am stabilit frate si sora da recunosc 1 an e cam putin dar am senzatia ca ne cunoastem de 5 ani… si uite pe parcurul a acestui an ne-am apropiat foarte mult, ne spuneam totul, absolut totul, vorbeam liber si despre orice tema… Ne-am indragostit unu de altul dar nici unul din noi nu a avut curajul sa recunoasca. Dar intr-o zi mi-am luat inima in dinti si i-am spus tot ce simt ( cum credeti cum mi-a raspuns? ) mi-a raspuns ca si ea ma iubeste cu toate ca avea prieten… Dar ea la ales pe el cu toateca ma iubea pe mine deoarece nu dorea sa-i faca rau prietenului ei si ca el e innebunit dupa ea (asa mi-a spus ea), imi spunea ca ma iubeste enorm si ca regreta ca nu putem fi impreuna si uite ea a dorit ca sa ne restabilim frate si sora… Eu am incercat sa o uit, prietenii imi spuneau ca sa nu ma mai gindesc la ea insa eu cit nu am incercat nu am putut sa o uit deoarece o iubesc… Sigur ca am incercat ca sa ma indepartez de ea, dar ea a observat asta si am ajuns sa vorbim fata in fata despre asta, si am luat o hotarire ca nimeni si nimic niciodata sa nu ne indeparteze si mereu sa fim impreuna ca inainte… eu in sufletul meu am acceptat asta insa oricum dragostea nu a disparut… Eu sunt sigur suta la suta ca ma iubeste si acum dar nu poate recunoaste asta pentru ca sunt niste obstacole dar nici eu nu vreau sa comit a doua greseala… Spuneti-mi va rog cum sa procedez pe viitor? ce decizii sa iau?