| BMWPower a întrebat:

Credeti in relatiile de la distanta?
Daca puteti sa si argumentatilaughing, chiar sunt curios de pareriile voastre.

PS: Nu ma aflu intr-o asemenea situatie tongue.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nevestele de marinari, tir-isti sau alte categorii profesionale ce necesita mersul in delegatii, etc, cred, altfel nu s-ar marita cu asemenea persoane.
Exista multi "daca" care conditioneaza o asemenea relatie, dar exista multi "daca" in orice relatie, asa ca distanta nu este neaparat un indicator critic.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu cred. Ai nevoie sa te intalnesti cu partenerul tau, nu doar sa vorbesti cu el la telefon sau pe internet.

| kRedhead a răspuns:

Intr-o relatie la distanta, toti 4 sunt fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inceput una acum 8 luni si sunt foarte incantata.
Oricum daca as fi fost cu cineva din oras nu cred ca ar fi fost dragostea la fel de mare, si bucuria aia cand te vezi si faci ca orele alea sa fie cele mai speciale. Ca alea 15 ore petrecute pe zi sa treaca incredibil de repede.
Ca de, daca te vezi in fiecare zi chiar te plictisesti la un moment dat cat esti " copil " sau daca iubirea nu e mare.
Eu vorbesc cu el in fiecare zi si in fiecare minut ( fara exagerare ), uneori imi e cam teama sa nu il sufoc dar imi place asa si mi se face dor si daca nu vorbim 10 minute.
Si daca e vorba de neincredere, ma lasi oh go on, cunosc un baiat care o ducea foarte bine cu 3 in acelasi oras ( mai era si casatorit si avea doua amante ). Deci daca inseala cineva poate sa insele foarte bine si daca sunt in acelasi oras.
Iar daca exista comunicare totul e perfect, trebuie sa fiti mai intai prieteni si dupa iubiti intr-o astfel de relatie.

La mine merge de minune si sunt pe zi ce trece mai indragostita laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol... LOGIC ca cred happy Mai tii minte replica aia: Relatiile la distanta nu functioneaza? Deoarece toata lumea care e de-acord cu asta, are o relatie degeaba! O fata / baiat pe care nu il iubesc! Iar daca nu are o relatie, cred gresit straight face Daca iubesti cu adevarat, nu lasi acea persoana nici un ruptu capului, nici in ruptu gatului, nici in ruptu penisuluiwinking. Fie ca sunteti departe, fie ca sunteti aproape, daca va iubiti cu adevarat, mereu, dar MEREU veti fi unul langa celalaltwinking Daca sunteti departe unul de altul, si nu merge relatia, desi iti spune ca te iubeste, etc, aia nu e iubire oh go on. Am argumentat destulwinking Acum sa ma uit la alte raspunsuri sa vad daca sunt singurul care gandeste asa.winking

| Demonull a răspuns:

Nu rezista ele cele „normale„ sa le zic asa apai cele la distanta. pierdere de timp doar ca realizezi prea tarziu ca ti ai pierdut timpul.

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu, nu cred.In primul rand nu sti ce face partenerul/partenera deci n-ai incredere in el/ea si nu poti trai cu gandul permanent "oare ce face?/Cu cine e?"...

| annna69 a răspuns:

Sti vorba aia ca ochii nevazuti se uita?
e ca si cand un schiop i-ar invata pe altii sa alerge happy

| Alexxxxx1 a răspuns:

Sincer, eu nu cred, si mereu mi s-a parut o prostie ca unii au relatii doar pe net si la telefon, dar se vad odata pe an...
O sa-ti dau de exemplu o prietena foarte buna, are un iubit dintr-un sat de langa al nostru, is impreuna de vreo 4 luni, si sau vazut de 2 orilaughing
Nu e mare distanta, dar e faptul ca nu sau vazut...
Si azi, prietena mea o sai dea papucii...
Deci daca relatia nu a resitat la o distanta de 5 km, cum crezi ca e cand sunt sute sau mii de kilometri?

| Dragonisgaby a răspuns:

Nu, nu o sa mearga niciodata pentru ca intervine gelozia. invidia si mereu iti pui intrebarea "Oare ce face?"

| junk1sta a răspuns:

O relatie presupune sa petreci din ce in ce mai mult timp cu cineva, sa faceti din ce in ce mai multe lucruri impreuna, sa treceti prin diferite momente bune si rele impreuna, dupa un timp sa va mutati impreuna si tot asa. Eu nu as putea face fata intr-o relatie la distanta. Omul ala nu o sa poata fi langa tine decat verbal, telfonic. Faza cu inselatul si gelozia nu e chiar cum ati luat-o voi. E doar vorba ca la un moment dat o sa simti nevoia sa ai pe cineva aproape si cu persoana asta nu se poate, asa ca majoritatea se vor reorienta spre ceva mai accesibil. In plus, ce viitor poate avea o astfel de relatie? Sincer. Poate doar ceva pe o perioada delimitata de timp (gen suntem impreuna de un an, plec 6 luni din tara si cand ma intorc, ma intorc de tot). Altfel, nu mi se pare normal, daca te gandesti logic putin.

| RazvanCTC a răspuns:

Majoritatea realtiilor la distanta se termina foarte repede prin simplu fapt ca lipseste increderea.Si sa fiu sincer sunt unele relati care chiar tin foarte mult timp, dar depinde de fiecare si cat de gelos esti sau geloasa... Funda? smug

| Gavrotte a răspuns:

Nu.
De ce?
Pentru că doi oameni au nevoie de contact vizual, atingeri, nu citirea unor texte sau convorbirea la telefon.
Sunt de parere că o relaţie la distanţă nu poate rezista mult timp, sau nu poate fii prea serioasă.

| Meow7654678 a răspuns:

O relatie adevarata se bazeaza pe incredere si devotament, iar distanta nu ar trebui sa fie asa un dusman capital...
Dar daca vorbesti de pustii astia care se uita in stanga si-n dreapta cui sa i-o traga si sa fuga, e in zadar sa crezi in asa ceva...

| ovidasss a răspuns:

Eu pe o fata am cucerit-o de la distanta si chiar ne intelegem foarte bine, dar oricum la un moment dat trebuie s-o vezi si in realitate, pe o fata o atrage foarte mult vorba asa ca daca comunici cu ea in fiecare zi o atragi mai mult si cred in relatiile de la distanta