| DaTati a întrebat:

Cat de mult tin relatiile la distanta?
Argumentati. multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai daca stai sa iti calculezi o data fixa ca sa stii cand o sa te desparti nu o sa te tina deloc.
Ca sa ai o relatie serioasa trebuie sa fi suficient de puternic emotional si matur.O relatie la distanta intre copii sau intre oameni foarte maturi ce vor sa isi intemeieze o familie nu prea tin.
Ca sa ai o relatie la distanta trebuie sa suporti usor dorul, singuratatea, sa iti controlezi bine gelozia, sa ai bani cat de cat ca sa va mai puteti intalni sau sa puteti face treptat pasi catre a va muta impreuna.Trebuie sa fie ambi parteneri constienti ca unul dintre ei sau ambi pana la urma va trebuia sa renunte la ceva si sa plece la celalalt, sau sa renunte amandoi si sa inceapa de la 0.
Nu este ceva usor o relatie la distanta, iar sa stii cat va tine sau dura nu vei sti nici pe atata.

| DaTati explică (pentru Freya1):

Ok mersi happy bine punctat

| DaTati explică (pentru Freya1):

Si daca poti te rog sa-mi raspunzi si la celelalte intrebari cat mai serios, multumesc tongue

3 răspunsuri:
| alexandrap23 a răspuns:

Eu am o relatie la distanta de 2 ani happy