| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in scuzele "era prea rece cu mine,de aia l-am inselat", " era distant ", " nu am vorbit o perioada si ma simteam singura" si da,toate sunt scuzele folosite de femeile care pun intrebari pe TPU sau le aud foarte des si prin alte locuri, nu neaparat pe site.
Eu cred ca nu exista scuze pentru asa ceva iar singura scuza e " am un caracter infect, nu dau doi bani pe loialitate si nu am iubit destul de mult persoana incat sa nu o insel ( sa nu-i fac rau prin ata) ".
Dupa inselat, apare o totala lipsa de incredere, mereu partenerul o sa fie paranoic dupa asta, nu o sa mai fie la fel niciodata.
Singura varianta potrivita mie in o situatie ca asta e sa iert persoana dar nu sa continui relatia.Stiu ca sunt oameni care pot sa se schimbe dupa ce inseala,dar poate ca respect prea mult ceea ce ofer in o relatie si de aia nu pot ierta,sau in cel mai bun caz,daca as ierta, as face-o dupa foarte foarte mult timp - foarte foarte putine sanse sa o fac in o situatie de genul.

Voi cum reactionati in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Alea nu sunt scuze sunt ipocrizi feminime si prost esti ca barbat daca le crezi,cand iubesti nu inseli, daca nu isi mai iubesti iubitul macar spune-i asta si gata, nu cu vrajeli de astea, dupa inselat s-a cam dus relatia, increderea, dar multe inseala pe ascuns si joaca teatru, in ziua de azi rar fete fidele astea e adevarul

49 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu cred in scuzele alea, din moment ce iubesti cu adevarat persoana de langa tine,, nu bagi scuze pentru inselat, sau mai bine spus, nici prin cap nu-ti va trece sa inseli vreodata, asta e si parerea mea, cel care inseala e un om de nimic, raneste doar sufletul celuilalt in mod eronat si in cel mai penibil mod.

| LoveSleep a răspuns:

Nicicum, as râde dacă mi-ar zice ceva de genul.
Toate scuzele alea sunt un motiv bun să te desparți de persoana aia, nu să o înșeli. Nu înțeleg de ce ai face sex cu cineva și ai avea pretenția ca cel cu care ești să te ierte, dar totodată să susții că ai făcut aia pentru că intr-un fel sau altul, nu te simteai bine in relație.
Aș ierta o chestie de genul doar dacă mi-ar spune în față că a făcut sex cu un tip pentru că avea chef de sex. În plus, aș și considera că e vina mea pentru asta. Totuși, ar fi ok ca cheful ăla să nu vină după doar 2 zile de pauză de la sex. Totuși, m-aș despărți de ea, dar aș rămâne cu ideea că nu a avut nicio vină.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru LoveSleep):

"Nu a avut nicio vina " laughing A avut, a ales sa iti insele increderea, sa te tradeze.Trebuia sa vina la tine daca voia sex, iar de nu se putea, sa iti spuna " facem o pauza, ma ard cu cativa, ii folosesc, esti de acord? ".
Dar apreciez ca macar nu ai continua relatia.
Aiurea ca esti utilizator avertizat, te stiu de mult pe site si dai sfaturi ok, nu stiu de ce nu se tine cont de asta si primesc toti chiar si cei vechi avertizari pentru ca raspund la misto unor intrebari RETARDATE.

| LoveSleep a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Sexul de la un timp nu mai e așa deschis ca și la început. Știi tu, când ea crede că nu e atractivă, iar el crede că ea nu e interesată. Da, e nevoie de comunicare și că caturi, dar totuși, la subiectul ăsta parcă nu prea comunică nimeni. Am exagerat cu "nu a avut nicio vină", dar ca tipa cu care ești să vrea să facă sex cu altcineva, trebuie să faci lucrurile destul de prost. Și nu mă refer la cele cu care ești de 2 săptămâni sau luni, ci mă refer la ceva serios.

Toate lucrurile alea pe care le-ai zis tu, nu sunt deloc un motiv ca să înșeli pe cineva, dar sunt motive bune pentru a termina o relație. Nu consider că ar trebui să existe lucruri ca "distant", "ignorant" într-o relație. Puțin îmi pasă că ai o atmosferă nașpa la muncă, nu mi-o aduce acasă în fiecare zi. E ok să vorbim despre asta și să-ți dau învoiri de la mini golf printre scaune și de la sex o săptămână, dar e stupid să fii terminat când ajungi acasă și să nu mai vrei niciun fel de contact cu nimeni. Dacă e așa, mai bine îmi luam un câine, măcar cu ăla mă jucam ceva.

Da, e aiurea că am fost suspendat, dar n-aș putea să zic că nu meritam laughing Asta dacă te iei după regulament, evident. Altfel, nu cred că am înjurat pe nimeni foarte rău și fac pariu că cine îmi șterge răspunsurile, râde înainte, la câteva dintre ele și apoi le șterge, ca UN MONSTRU FĂRĂ SUFLET.

| OldSoul a răspuns:

Alea nu sunt scuze, sunt motive.
Daca ar avea tot ce si-ar dori sigur nu ar mai insela.
Deci cand e vorba de inselat e clar ca ceva lipsea in aceea relatie.

Cat despre mine, sa fiu inselat, accept situatia, si ne despartim direct. Daca a facut-o odata se poate sa o faca si a-2-a oara, asa ca de ce sa-i ofer aceasta sansa?

| WaterDrop a răspuns:

Pffbt, vad ca a raspuns deja toata gasca lu` papuc.

Barbatul inseala din placere, femeia inseala cu motiv.Deci daca tu nu`i dai motive, ea nu o va face niciodata. Daca a facut`o, ignore si urmatoarea insa foarte probabil sa patesti la fel daca nu repari motivul desparitii precedente.Si crede`ma, la orice te`ai gandi, tot motiv este si nu doar o simpla scuza penibila.Cam asta e tot.Complicati lucrurile mai mult decat este nevoie.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu exista "era prea distant". Fiecare om are perioadele lui și caracterul lui.
Astea sunt doar pretexte. happy

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ai dreptate sys

| PersonajFictiv a răspuns (pentru GoldenZenith):

Esti sincera, foarte frumos.

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

De ce nu as fi?hee hee

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Foarte rar fata ca tine, majoritatea fetelor folosesc acele scuze si multe fete dau dreptate acelor fete

| PersonajFictiv a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pai, majoritatea mint ca sa evite un conflict, sa aiba o relatie in paralel cu alta - adica sa nu piarda nimic, vor mai multe lucruri in acelasi timp, etc mai sunt motive, n-are rost sa le zic pe toate.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

O fata de nota 10!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Degeaba e de nota 10 daca persoana care o iubeste nu ar face nici un sacrificiu pentru ea

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Faza e ca daca un fraier o lasa sa aiba alt fraier de rezverva

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Persoana care o iubeste o sa faca totul ce-i sta in putinta pentru a se sacrifica pentru ea, bat la pariu cu tine.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Vorbele sunt ca apele curgatoare nu lasa multe in urma lor, dar faptele sunt ca uraganele lasa multe in urma lor, momentan au fost simple ape care nu au lasat nimic decat suferinta si tristete, trebuie sa ma fac poet

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sa nu ne injure @Steph, nu pot sa zic ca n-am zambit la comentariul asta, esti dement de-a dreptul))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ești un adevărat geniu kiss

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Majoritatea.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Stef nu va injura, chill laughing

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E bine atunci, eu cu Ray dezbateam o problema existentiala.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ai mesaj

| anamariarot a răspuns:

Pentru înșelat nu există scuze de nicio natură. Indiferent de modul în care decurge o relație, dacă începe să scârțâie într-atât de rău încât să-ți dorești pe altcineva, pui punct și mai departe faci ce vrei.

| HazelEyes77 a răspuns:

Inteleg prea bine punctul tau de vedere si il impartasesc. Cand iubesti cu adevarat o persoana o respecti in primul si ii esti loiala indiferent de hopurile si neintelegerile care mai apar in relatie. Eu dau totul intr o relatie in care iubesc si sunt fidela omului de langa mine, bineinteles astept aceelasi lucru. Si mi e mi-a fost greu ca femeie sa raman perioade lungi de timp singura, el fiind plecat in strainatate dar nu am inselat. Chiar daca sa zicem n ar fi aflat. Tine si de caracterul omului si de principiile lui. Sa stii ca faza cu inselatul ramane ca o rana deschisa chiar daca amandoi fac toate eforturile si compromisurile din lume ca sa fie bine pe viitor. Eu iert dar nu uit, asta e problema si raman oarecum cu paranoia ca se va mai intampla o data. Increderea in partener se cam zdruncina inevitabil.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu vă mai căcaţi pe voi că înşeală fetele and stuff. Voi înşelaţi cum respiraţi. Visaţi numai ***. Când vedeţi o femeie bună, nu mai ştiţi de nicio iubire şi respect. Lăsaţi victimizarea, fufelor!

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Mama ce suparata esti tu rolling on the floor

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Necunoscut112):

Cice se c.ca mai exact?
Si nu am spus ca baietii nu inseala, inseala si ei.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Valeu, acum mi/am amintit. Nu erai tu aia care i/a dat papucii lui pisi ca nu o avea destul de mare? Si mai zici de barbati ca sunt morti dupa piz"". Ador ipocrizia feminina love struck

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dă.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Necunoscut112):

Știi vorba aia cu (,) " cățeaua până nu ridica puțin coada."? Ce bărbat insistă la o femeie care nu îl vrea? Nu îmi spune tu mie verzi și uscate. Și noi când vedem un bărbat frumos, ne tremura chiloțeii. Zi tu, că nu este așa!
Înșală și bărbații, dar ar face-o daca nu ar avea cu cine?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi care e ipocrit dintre noi? Eu care am recunoscut că pentru mine sexul de calitate contează, sau tu care te plângi ca o muiere ca femeile sunt rele, că sunt ipocrite, că sunt usuratice? Eu m-am despărţit de tipul ăla când am descoperit de problema lui nerezolvabila, nu l-am înşelat şi păcălit.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Imi arati si mie specific unde EU m/am plans de asa ceva pisi? happy

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce eşti de acord cu postarea, se subînţelege că te plângi şi tu că femeile sunt bagaboante.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

AI mancat rahat cu gura plina si acum bagi dume cu "subinteles". Fly, fly, fly ca nu e de tine discutiile pentru adulti. Doar generalizarile tampite.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Necunoscut112):

Daca cineva ar fi de acord cu postarea, ar fi de acord cu ideea ca, atunci cand apare o problema in o relatie trebuie discutata iar apoi rezolvata, iar daca nu se poate rezolva trebuie sa se termine relatia apoi dupa faci ce vrei.Fiecare trebuie sa isi asume responsabilitatea pentru asta, nu sa o de-a in lasitate si sa isi gaseasca motive tampite pentru ca a inselat.
Da, sa inteleg ca inseli ca e cineva distant, dar aici e " suntem aproape doar la bine si la bine iar la rau sunt cu altul/alta ", intelegi?
E o lipsa de caracter, e vorba de un caracter slab, etc si la femei si la barbati.
Nu se plange nimeni, doar am dezbatut O IDEE pentru ca sincer sa fiu, eu nu am auzit la multi barbati sa spuna ca " era distanta, era rece" laughing
Nu am generalizat, am spus ce am auzit si am dezbatut.
Am respect pentru femeile ce sunt femei, nu zdrente.

Nu ai inteles nimic din intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu ai cu cine sa iti bati capul.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Discuţiile nu SUNT că "e" mai multe.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

TI.am mai spus si prima oara cand m/ai corectat ca sunt certat cu limba romana. Nimic nou. Fly, fly, fly.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Cum ii ala sex "de calitate" daca ai recunoscut ca n-ai niciodata orgasm prin normal, decat cand te freci tu singura?

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu nu inteleg ceva, daca esti intr-o relatie si nu mai simti nimic pentru persoana aia, spune-i '' Fa, nu te mai iubesc, vreau sa ma duc la altele '' si gata, dar nu-ti bate joc de anumite sentimente.
Scuzele astea mi se par o prostie, sa aud eu asa ceva, ca iau tigaia si ii dau pana nu mai poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dominatrix mai sus zice bine.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

day dreaming mă simt bine când zici asta.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Zice bine, da.
Si tu daca esti de acord cu ea zici si tu bine.
Dar tu, cum ai reactiona in o situatie ca asta?
Ai pleca fara sa zici nimic, te-ai certa intai, i-ai mai da o sansa?
Eu am spus sus clar ce as face, vreau sa vad cum reactioneaza si altii.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Cearta nu isi are rostul. Ce as rezolva cu asta? Daca nu o bag in seama se oftica mai tare. indiferenta doare mai tare. Am vazut grey anatomy? cand se oftica aia ca la inselat pe unul si sotul ei nu a dat 2 bani pe ea. asa as face si eu.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, poti sa spui personajul daca iti mai aduci aminte thinking
Foarte ok reactia ta, apropo.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Sotia lui Derek Shepherd.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Addison.