| OrdinaryLovelyGirl a întrebat:

Crushul meu e in aceeasi scoala cu mine, doar ca la alta clasa de a 8-a; noi n-am vorbit niciodata, nici macar nu ne salutam. Am inteles, totusi, ca l-a intrebat pe un coleg de-al lui daca sa incerce cu mine, stiu asta pentru ca colegul pe care l-a intrebat e impreuna cu prietena mea, si el i-a spus ei, si ea mie. Si, din cate am inteles, e foarte timid, adica nu am nicio sansa sa-mi dea el primul’ mesaj, sau sa ma salute la scoala, si ma intrebam cum as putea sa ma bag in seama cu el, sa ajungem sa vorbim, fara sa ma creada o disperata. Adici nici nu pot sa ma duc asa random la el si sa-l salut, ar trebui sa fie justificat laughing)

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista atatea posibilitati de a comunica in mod virtual. Ar fi cat se poate de ''normal'' sa-l accesezi acolo pe una dintre retelele de socializare si sa-i spui cat se poate de direct ca ai dori sa deveniti prieteni in mod real. Nimic mai mult. Succes!