| dunea a întrebat:

Cu 4 ani in urma aveam o relatie cu un baiayt timp de 3 ani, ne-am despartit, dupa asta eu am inceput o relatie cu un alt baiat cu care suntem impreuna de aproape 4 ani si de 3 ani locuim impreuna, fostul prieten s-a casatorit si are o fetita, nu demult m-am intilnit cu fostul, a fost o seara minunata, ne intalnim pe ascuns, el vrea sa divorteze, dar nu stiu ce sa fac imi pare foarte rau de sotia lui plus la toate au un copil, dar imi doresc mult sa fim din nou impreuna, spuneti-mi va rog ce sa fac

Răspuns Câştigător
| elasexygagica a răspuns:

Ce inconstienti sunteti, daca va iubeati dc v-ati despartit?, va meritati soartawinking

8 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Daca il iubesti si el te iubeste de ce nu... poate sa-i plateasca pensie alimentara copilului si gata happy

| Trolli a răspuns:

El este casatorit si are un copil. Ce fel de barbat crezi ca este?
Sincer imi este mila de sotia lui si de fetita lor. Nu se gandeste la ele? Eu zic sa nu te bagi in casnicia lor.
Tu traiesti mai mult in trecut, l-ai revazut si ti-ai adus aminte de clipele frumoase dintre voi doi. Sunt doar amintiri...
Ai grija sa nu te arzi, s-ar putea sa-l pierzi si pe actualul prieten.

| aryana1991 a răspuns:

Crezi ca e corect fata de actualul tau prieten? fata de sotia lui? nu stiu ce fel de om ar putea sa nu se gandeasca la copilul lui? ai grija cine sare pari multi mai primeste si cate un sut in fund

| anonim_4396 a răspuns (pentru aryana1991):

Nu-i mai explicati ca oricum nu intelege! ea are o relatie de concubinaj in care sexul e naspa; intamplarea a facut sa se intalneasca cu fostul(care probabil ca si el e plictisit de partenera) si acum are parte de ceva "actiune"; se simt bine, si li se pare ca totul e atat de frumos,ca e o iubire renascuta...; tipa e varza; eu zic sa ne pastram si sa-i raspundem data viitoare cand va intreba:"uneori iubitul meu intarzie foarte mult si cand il intreb imi spune ca a fost sa-si vada copilul; dar eu cred ca de fapt se intalneste cu fosta lui sotie si imi este teama ca vrea sa se intoarca la ea:ma gandesc sa ma inpac cu fostul meu prieten, pe care-l mai iubesc, mai ales ca am stat impreuna 4 ani; a trecut mult de atunci, oare el ma uitat; ce sa fac"? ok;

| dunea explică (pentru anonim_4396):

Da intr-adevar nu prea imi merge cu prietenuk,el des pleaca cu prietenii,si mai nu e acasa decit este,dar la fostul tot nu-i merge bine cu sotia,pina la nunta, sotia lui aramas insarcinata si era nevoit sa se casatoreasca, asa ca daca chiar si vor divorta n-am sa fiu cauza

| ketanal a răspuns:

Ok, ai vrea sa te intorci cu el, e de inteles, poate actuala ta relatie e monotona, poate lucrurile nu merg atat de bine, revederea cu fostul ti-a amintit anumite momente si clipe frumoasa pe care poate nu le ai in relatia asta. Dar, ia gandeste-te, de ce te-ai despartit de fostul tau? De ce te-ai cuplat cu actualul? De ce te-ai dus sa imparti casa si intimitatea cu el? Tu cum te-ai simti daca ai fii abandonata cu un copil? Desi se zice ok ii plateste pensie alimentara, nu-i tot aia. Copilul acela are nevoie si de o prezenta a tatalui, nu numai de banii de la el. Te-ai gandit ca asa cum ar lasa-o pe sotia lui acum te-ar putea lasa si pe tine? Raspunde-ti la intrebarile astea, analizeaza si gandeste-te. Dar daca actuala ta relatie nu functioneaza nu trebuie sa plateasca nimeni pentru asta. Lasa-l pe actualul tau, dar nu pentru fostul. Nu lasa teama de a fii singura sa distruga o familie si sa-ti distruga si tie prospectivele.
Eu sunt de parere ca daca la un anumit moment, am luat o anumita decizie este pentru ca in momentul respectiv aveam motivatii foarte bune, de care poate in prezent nu ne mai amintim, dar ele existau.
Bafta!

| dunea explică (pentru ketanal):

Mersi mult pu sfat

| Alex271262 a răspuns:

De acord 100% cu SecretJ