| alexalx1234 a întrebat:

Cu ce poți înlocui iubirea în ziua de azi?

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cu jobul, un hobby sau mai multe si implicare sociala in diverse proiecte.
Ai pus intrebarea prea scurt si prea simplist.

| romeo78 a răspuns:

Nu există și nu a existat vreodată un înlocuitor al "iubirii".
Iubești sau nu! Restul, e mit!

| RAY a răspuns:

Dar de ce trebuie sa inlocuiesti ceva care functioneaza de hai sa spunem 200000 de mii de ani,de la aparitia speciei noastre de primate, iubirea nu trebuie inlocuita si trebuie ca indivizi sa primeasca o dezvoltare personala, asta este esential, din pacate in scoala nu te invata nimeni cum sa te dezvolti si logic ca devenim frustrari, complexati daca nu am descoperit o dezvoltare rationala, uitatela tariile nordice unde sunt ei, cat de mult se punce accent pe dezvoltare, nu uita ca exista selectie sexuala femeile aleg cei mai buni masculi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu alta "iubire".

| Donsavas a răspuns:

Cu drogurile dar e prea periculos.

| alina2k18 a răspuns:

Mancare, bautura, bani si sex laughing

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Lacomia de bani,asta e singurul scop al existentei umane,atunci imi este scarba sa ma numesc om,scopul omului trebuie sa fie dezvoltarea lui ca individ prin experiente,cunoastere,, sa cunoasca cat mai multe, sa iubeasca cunoasterea mai ales, bani nu aduc fericirea, cele mai bogate tarii din lume baga in ei pastile antidepresie cu tona si rata nr de sinucideri

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex

| Paul754880338 a răspuns:

Cu o expeditie in cautarea ei

| eckblume a răspuns:

Iubirea e necesara...e ceva din firea omului. Daca esti tanar te poti orienta catre alte aspecte ale vietii, cum ar fi cariera. Adica sa te concentrezi mai mult pe profesie.
Si banii o pot inlocui, dar superficial. De exemplu, tipele care stau cu batranei milionari nu iubesc cu adevarat (or fi si exceptii, ma rog).
Eu cunosc un baiat care nu vrea sa iubeasca nicio fata, dar isi iubeste masina si cainele mai mult decat orice.
Iubirea nu are un inlocuitor, e parte din viata unui om sub o forma sau alta, parerea mea. Dar fiecare in functie de experientele vietii isi poate gasi un inlocuitor pentru ea.

| lilith16 a răspuns:

Mancare, as mai spune dar dupa sunt considerată influenţa rea((((((:

| DorelExpertu a răspuns:

Cu banii.
bicaz banii cumpara curve
Iar = sex.
Iar sex = fericire.

| Georgexyz99 a răspuns:

Tigari si alcool