| adry_4721 a întrebat:

Cu ii spun unui baiat ca il plac?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Intr-un bilet.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar fi mai bine sa ii arati asta decat sa ii spui. Niste priviri, zambete si alte gesturi fac minuni. Incearca sa il provoci insa nu exagera. Pastreaza totul pana la o limita. Fa-l sa fie nedumerit incat sa nu stie ce urmaresti de fapt.

| Farcas a răspuns:

Doar daca vorbesti cu el, altfel nu se poate.Vezi tu cand prinzi ocazia si sunteti singuri pe ocolite ii spui.Ca ti se pare dragut, daca are prieten, ca ti se pare simpatic, etc. Pana la urma isi v-a da seama iar daca te place si el iti v-a spune sau cel putin iti v-a da semne.

| adi4ever a răspuns:

Cu gura.

| Octavutzu a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui prima oara sa poti fi sincara cu el trebuie sa fi sincera cu tine. Ai putea sa incerci gen "Sti daca o fata iubeste un baiat si nu i-a spus asta niciodata dar totusi ar vrea sa incerce CUM CREZI CA ASI PUTEA SA TI'O SPUN. Mi se pare o varianta simpla si el o sa se gandeasca sa iti dea o varianta probabil dupa care o sa isi dea seama de sensul intrebari si cuvintelor de la sfarsit. Eu zic ca merge si e si interesanta intrebarea.(Sincer la mine a functionat dar cu o fata si ce a fost mai misto e ca s-a gandit cum sau gandit si alti sa iti dea tie un raspuns. ea s-a gandit vreo 5 minute mi-a dat cateva variantehee hee abia dupa care si-a dat seama de ceia ce i'am spus si a inceput sa rada singura de ea apoi a venit si raspunsul "A zis ca ar fi incantata si ca putem sa incercam"winking acum vezi si tu incearca sa fi cat mai sincera si mai simpla in vorbe mie mi se pare mai romantica o fata cand nu se straduieste sa caute cuvinte prin dictionar si cand vorbeste nu numai cu gura ci si cu inima... succes:*

| ıllıllı KaTyıllıllı a răspuns:

Simplu si usor

de exemplu poti sa ii sp ceva de genu:"buna... ce faci? eu as vrea sa-ti spun ceva dar poate ca nu o sa ma crezi sau ca o sa razi de mine dar chestia e ca eu te plac "

incearca si u ceva de gunu ala sau ma simplu ii spui pe mess:"te plac"

| raisssa a răspuns:

Pai ori ii spui direct, face to face: vezi ca te plac big grin
ori prin apropouri:gen, imi place cum gandesti, ochii tai(orice vrei tu); sau prin gesturi, il privesti lung, ii zambesti, etc
ori prin intermediul cuiva
tu alegi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... bate si tu un pic apropoul. de exemplu pe mess: ceau, ce faci.si la un moment dat il intrebi daca ii place de vreo fata. si tot asa pana cand ajungi la punctul in care il intrebi ce simte el pentru tine... asta ii cea mai buna calea de ai zice unui baiat ca il placi zic eu:X:X:X oricum BAFTAbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vb cu el.sa ii sp direct ce simti pentru el.
parerea mea...
succes!