| cccristi a întrebat:

Cui NU ii place justin bieber sa posteza aici si sa zica d c? poate credeti ca intrebarea nu este la categoria potrivita, dar eu cred ca justin este cel mai bun "obiect" NON-SEXUAL, PS:nu pot sa il suport pe baiatu asta, cel mai bun rasp primeste funda

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Nu pot sa zic ca imi place, nu imi place, dar nici nu am nimic cu el.Adica,pentru a uri o persoana, trebuie ca acea persoana sa iti fi facut ceva, iar el nu mi-a facut nimiclaughing. Sunt cam enervanti fanii nebuni, care vorbesc in orice conversatie despre justin bieber, acei oameni au niste obsesii serioase, dar, nu e vina lui. El doar canta, daca fanii o iau razna, nu e problema luihee hee

Parerea mea e ca baiatu` a avut un noroc la care nici macar el nu se astepta, dar deh...asa au unii noroc, si iau 10 premii foarte usor, iar altii trebuie sa munceasca ani pentru performanta asta.

In concluzie, nu imi place cum canta dar nici nu am nimic cu el

probabil nu imi vei da fundita pentru ca nu am zis ca nu il suport sau chestii de genul, dar nu pot sa zic ceva ce nu e adevarat, pana la urma cine suntem noi sa judecam, cand o sa fim si noi cum e el acum, atunci o sa judecam.

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mă crezi că am aflat de existenţa acestui personaj de pe TPU?laughing

| TeoPT a răspuns:

Nu imi place muzica lui deoarece este comerciala, facuta doar pentru bani, fara sa transmita vreun sentiment, vreo stare sufleteasca, doar "baby" si "I love you" pe niste beat-uri care se tot repeta, asa cum gasesti la N artisti in ziua de azi. Mai ales, melodiile nu sunt facute de el. Nimic special.
Poate e talentat, stie sa cante la chitara etc. Dar faptul ca stie sa cante la chitara nu il face cel mai bun artist de pe lumea asta. El este un nimeni, un artist asa cum intalnesti la tot pasul, pe care toata lumea il ridica in slavile cerului fara ca el sa aiba vreun talent deosebit. A fost lansat in muzica ca sa se castige bani de pe urma lui, nu din cauza vreunui talent deosebit sau a frumusetii deosebite a lui. Genul asta de artisti (iti pot da exemple si din muzica rap si house) sunt lansati doar ca producatorii sa castige bani din succesul lor, pentru ca in ziua de azi lumea pune botul la toate comercialismele.
Ma enerveaza si toata obsesia asta pentru el, care nu este un artist deosebit, cu vreun talent special. Sunt sute de mii de artisti mai buni ca el, care merita sa fie la fel de faimosi ca el, dar nu sunt. Viata e nedreapta.
In concluzie: Nu imi place pentru ca este la fel ca toti ceilalti, este comercial, lansat doar pentru bani si atat. Bafta

| TeoPT a răspuns:

@annammaryya
Si presupun ca tu crezi ca Inna si Puya transmit mesaje prin melodiile lor si isi fac singuri melodiile? De Puya am auzit ca si le-ar face singur, dar de Inna nu. Si ei sunt in aceeasi oala cu Bieber, si sunt multi ca ei. tongue Ce mai motive ne-ai dat. Bafta.

| mika a răspuns:

Si de ce nu ai putea tine asta pentru tine?
e un pusti simpatic cu mult talent atata tot ce aveti cu el

oricum nu e genul meu nu ii ascult muzica care o comercializeaza si asta e tot!
(cu tot respectul)

| annammaryya a răspuns:

Nici mie nu imi place de el(desi arata mai mult ca o ea)
1.Nu a ajuns sus prin propriile puteri cum a facut MJ sau altii
2.Nu are talent nici cat o musca
3. Apare la Tv cu melodii cantate de el nu si facute de el cu a facut MJ, Inna, Puya si altii
4.Nu ne ttransmite nicun mesaj prin melodiile lui
5.Multe fete il plac doar pentru ca e la moda
6.Are fite
7.Se crede cel mai frumos
8.Tot a promos ca vine in Romania si nu a venit(oricum nu imi pasa dar zic asa ca nu isi tine promisiunile dar oricum eu sper sa nu vina )
9.Melodiile lui sunt nasapa(nu mi-a placut melodia aia baby inainte sa aflu ca e cantata de Justin Biberon)
10.Canta bine numai impreuna cu altii cand el canta cel mai putin
11.Este o insulta la adresa baietilor(nu ca asa fi baiat)
Iti ajung 11? Iti mai spun daca vrei
Imi dai funda?

| LucianGabriel a răspuns:

Nici mie nu-mi place de el.In primul rand NU are voce, in al doilea rand e prea ingamfat(ma refer la voce din cauza ca el zice ca e cantaret nu? si un cantaret ori are voce sa cante vocal ori stie sa cante la un instrument )...ar fi mai multe de zis dar las doar atat.

| stefan1998_5137 a răspuns:

Mie nu imi place de justin bieber fiindca are voce de fetita si se imbraca ca o fetita

| FlorianPop a răspuns:

BRAVO! Parerea mea este ca este un pustan cu noroc! A devenit popular deoarece a zis sa fie jmecher sa il refuze pe cel care a vrut sa il bage in muzica! Tot s-a mediatizat! Este un om urat si afon! Daca nu credeti ascultati o melodie live si dupaceea nu o sa va mai placa!
Daca te-a ajutat raspunsul meu te rog funda!

| FaraNumeNuoah a răspuns:

De ce nu imi place justin belitu':

pentru ca si belitu' prima oare mi s-a parut ca e fatalaughingrolling on the floor

are par de fata

fata de fata

o voce destul de dragutsa[ ca sa recunoastem]

nu prea imi plac melodiile in care el este ala'ì tare care agatsa feteraised eyebrows

la un moment dat am vazut o poza ca el aproape chellaughingrolling on the floorsi atunci chiar am decis sa renuntlaughingrolling on the floor

j biberon zice ca vine in Romania de un an aproape[sper sa nu mai vinahee hee]

sincera sa fiu aproape toate fetele sunt innebunite dupa el ca asa e modaoh go onlaughingrolling on the floor

c0L0r

| MikeNo1 a răspuns:

Pe mine nu ma enerveaza justin dar cum sa zick nici nu ascult muzica lui dar ma seak la cap fanii lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, abia asteptam sa mai vina o intrebare de genul asta ca sa lamuresc perceptia mea.Nu stiu, mie nu prea imi place, dar nu am nimic personal cu el. Sau am? Sa iti explic de ce. Din cauza lui, multa lume a luat-o razna. Lumea a uitat de marile valori, acum asculta doar Justin Bieber. Lumea nu se mai inchina la Dumnezeu, se inchina la Justin Bieber. Apoi fac si eu ca in bancu ala " O baba se inchina la crucea lui Iisus Hristos si trece Traian Basescu pe langa ea si o intreaba : - De ce te inchini lui Iisus cand te poti inchina lui Traian Basescu? La care babuta raspunde : - Apoi, m-as inchina daca l-as vedea si pe el rastignit! " fac si eu asa doar ca in locul babutei sa fi fost eu si in locul lui Traian Basescu sa fi fost Justin Bieber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici eu nu-l suport deloc e un copil foarte urat pe deasupra si din cauza *** ala iubita mea s-a despartit de mine ca i-am spus ca justin biber e un prost idiot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu`mi place de cap de bivoloh go on?
prima oara am crezut ca`i gayoh go on
are o voce subtire.gen de fata.[bineinteles ca`i facuta in studiolaughing ca live e jaleon the phone
e cam handicapat cu freza aia[d`aia ii zic cap de bivollaughing]
si toate fetele sunt inebunite.
prima oara gaga acu` cap de bivoloh go on
vai de lumea astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagamias pl in gura ta de vagaboanta dracul mai usor cu chestile despre jb retardata dracul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ubesk mult de tot justin bieber :X:X:X:X abia astp ca sa vii in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deci mie imi place muzica lui chiar foarte mult intr'adevar va dau dreptatte voua care nu va place din multe motive dar e un baiat simpatic cu mult talent
si cum sa zici ca se imbraca naspha maa? cand se imbraca cu mult stil si daca va uitati mai bine o sa vedeti ca abordeaza stilul de imbracaminte cam ca si kany west, jay-z si multi altii

si imi place de aia/ala de mai jos care lo apreciat pe MJ -super tare
si eu il aadmir si il adorrr pentru tot ce a facut

| Giulia_6293 a răspuns:

Sunteti 10 impotriva a zeci de mii de fani a lui justin, voi de rau, ei de bine de ce nu il lasati in pace, fiecare cu viata lui... daca ati fi in locul lui cum v-ati simti.Eu nu am nimic cu el.si sa nu credeti ca ii iau apararea dar, fiindca are vocea mai subtire decat alti artisti il face mai special, nu v-ati data seama?

| Foxxxy_3238 a răspuns:

Nu imi place pentru ca :

- Cand l-am auzit prima oara am crezut ca ii fata straight face!
-Se crede King of the World pentru ca are nu stiu cati fani obsedati.
-Mie mi se pare ca nu are nici un talent.straight face
-Chiar daca el se considera un om maturr, ii un BEBE mic

Nu mai stiu ce sa zic. Da sunt multe lucruri pe care le urassc la el

Nu imi place si [. ]

| dany_2821 a răspuns:

Sunt neutra. insa justin bieber a urcat prea repede, si a intrecut oameni cu ani de munca. nu e trebuie mea, e norocul lui.

| AndrutzzaBucurr a răspuns:

Uite: Mie chiar imi place.Nu stiu ce ai/aveti cu el! O avea el freza de fata, poate s-a drogat si a baut si poate e gay.Ce ne pasa noua?-E VIATA LUI! FACE CE VREA CU VIATA LUI!-AAA, si cei care zic "mie imi plac melodiile lui, dar nu-mi place de el",-OARE DE UNDE VINE VOCEA?-Sunteti niste invidiosi cei care il criticati-nici macar nu il cunosteti (si nici eu nu il cunosc) dar tot spuneti lucruri urate. -_-

| beea116 a răspuns:

Nu il suport pe justin bieber deci e prea mic si se crede prea mare si tare. crede ca tot ce vrea primeste. deci muzica lui imi place dar el este prea imatur si are prea multa faima dintr-o data chiar m-am saturat de copii fitosi care cred ca sunt cei mai tari de pe planeta. apare pe toate copertele revistelor si toate fetelee sunt moartee dupa eel si toti au uitat de adevaratele voci care conteaza mereu apar altele si altele dar el nu merita big grin asta a fost parerea mea :X:X funda?big grin