| KindKid17 a întrebat:

Cum a fost cucerirea unei fete la voi? Când ati chemat-o la o plimbare sau altceva, cum a fost? Ce semne dadea daca credeati ca va place?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dacă o fată îți acceptă invitația și vine la întâlnire înseamnă că te place. Nu prea contează ce spui, contează cum se simte ea în preajma ta. Trebuie să nu îi fie teamă de tine și să o faci să zâmbească puțin, să uite de griji. Să fiți doar voi acolo, în prezent, fără să trebuiască făcut ceva anume. Fii atent doar să nu strici totul prin gesturi exagerate. Fii relaxat chiar dacă poate e greu. Nu ajută să te dai mare gigolo dacă de fapt îți tremură chiloții pe tine de emoții. Dar nici să te dai ultimul romantic al secolului care ar muri pentru ea oricând. Bucură-te de prezența ei și fii realmente interesat. Sunteți acolo ca să vă cunoașteți mai bine până la urmă. Pune-i întrebări și cere-i eventual să detalieze anumite aspecte ca să înțelegi cât mai bine. Vorbește și despre tine din când în când atât cât simți cât o ajută pe ea să vadă ce aveți în comun, lucruri care contribuie la conversație. Atâta timp cât nu îți arde una și nu fuge e în regulă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Majoritatea experientelor au fost ok.
Nu am asteptat semne, cand a spus da, mi-am dat seama ca e interesata.
Am incercat sa nu gandesc mult si sa fiu eu, doar eu.
Probabil daca as fi gandit prea mult, actionam gresit.

| RAY a răspuns:

Cum a fost cucerirea unei fete la voi?
Pai mam vazut cu ea si din prima am stiut daca exista atractie fizica intre noi
Când ati chemat-o la o plimbare sau altceva, cum a fost? Ce semne dadea daca credeati ca va place?
Cand o fata te place are interes sa isi vorbeasca,nu are un limbaj inchis,isi zambeste se uita in ochii tai, i se dilata ochii, e interesata de tine nu se uita la alti baieti, te ia de mana, vrea sa te sarute, te atinge

| Teffan a răspuns:

M-a batut.