| Terminatorul2 a întrebat:

Cum aflu cine ma suna cu nr ascuns?

Da sa nu imi dati raspunsuri de genul fa-ti cont pe voceonline sau du-te la politie va rog big grin happy
Scz categoria

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Încearcă asta: După ce te sună apelează *57.
Ca să respingi automat numărul acuns, setezi asta din mobil sau apelezi *77 și *57.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DDCC):

Aceasi problemema am avut-o si eu.E gratuit apelul? M-a sunat unul azi noapte pe nr ascuns! Decat sa-l injur pe marlan am inchis telefonul

| DDCC a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, gratuit, depinde și de zona de acoperire pe care o ai.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DDCC):

In orice retea? IN Orange merge? multumesc!

| DDCC a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, de unde am luat informația nu preciza rețeaua.
http://www.ehow.com/how_5744935_trace-unknown-caller-cell-phone.html
în română http://translate.google.ro/....../translate
Dacă apelezi necunoscult cu *67 de ce nu ar merge să afli cu *57, nu crezi? :-?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DDCC):

Corect!

7 răspunsuri:
| VictorVictoras a răspuns:

Singurul lucru care te poate ajuta este daca ai un anumit tip de tel de ex Samsung si persoana care te apeleaza este in agenda ori daca nu daca ai telefon fix cu display spune-mi daca ai ceva din ce am spus si-ti voi spune metoda prin care poti afla.

| DDCC a răspuns (pentru VictorVictoras):

Zici corect, varianta mea nu cred că funcționează mereu.
Și eu folosesc tot opțiunea pe care ai enumerat-o.
Parcă telefoanele cu symbian mai aveau acea abilitate.