| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa reactionez cand cineva se da la iubita mea, eu nefiind in locul respectiv. De obicei dupa ce imi zice ea ca s-a dat cineva la ea ma enervez si nu mai stiu cum sa reactionez, ceea ce ma face sa imi vars nervii pe ea, ea neavand nicio vina, as vrea niste sfaturi sa stiu cum sa reactionez.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da am mai cunoscut persoane de genul tau ce da vina pe femeie ca e frumoasa.
In primul rand ar trebui sa vorbesti cu ea si daca e un simplu fleac, cum ar fi o privire, sau un buna sa nu ti-l mai spuna tu gelos fiind ca iti strarneste furia.Sa iti spuna in cazuri majore, in care cineva insista si esti badaran iar tu in caz contrar indiferent ca ai fost sau nu de fata vei putea sa iei masuri in vreun fel.Asta e de inceput iar partea a doua ...cred ca ar trebui sa o apreciezi ca este frumoasa si sa o sfatuiesti sa aiba grija sa se fereasca in caz ca e ceva suspect.Nu mai tipa la ea ca nu o vor lasa barbati in pace ca tu esti gelos si ii faci tot ei scandal.
P.s: Daca ma intrebi pe mine cred ca vrea sa te faca si putin gelos de aceia iti tot spune. Duce lipsa de atentie si complimente.

| Andreiu68 a răspuns:

Iubita ta sa nu il bage in seama pe acel care se da la ea, sa fie indiferenta fata de acel tip, sa ii intoarca spatele. Poate baiatul care se da la ea nu stie ca ea are relatie si incearca si el, stii doar ca si tu esti baiat si incerci si ai incercat cand nu ai avut prietena si tu poate te-ai dat la o fata care era impreuna si ti-a intors spatele. Daca iubita ta este una fidela asa ar trebui sa faca.Ii poti spune iubitei tale sa nu il bage in seama ca are iubit si daca nu o lasa nici atunci poti vorbi tu cu acel baiat si sa o lase.