| Nousername a întrebat:

sunt fata, am 14 ani si am o problema. De la un timp, de fapt de ceva timp ma enervez repede. Sau ma rog, asa zice prietena mea cea mai buna. De exemplu unele in clasa dansau pe manele si mereu danseaza si m-au enervat si le-am zis in sarcasm "Wow, da jmechere sunteti voi."sau afara cand mi-a dat unu bulgarul de zapada in telefon, si mi-a. Am zis ceva de genu" nu avetio viata a voastra?"pe un ton de enervare. Orcum prietena mea mi-a zis in clasa ca ar trebui sa incetez ca ma enervez prea repede si altele. Se certa cu mine pe tema asta. Si as vrea sa stiu cum ar trebui sa reactionez cand se ia cineva de mine. Sa stau si sa ii las sa vorbeasca?!

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

Nu trebuie sa fi o carpa, foarte bine ca te enervezi atunci cand altul e idiot si se baga in viata cu, cretinisme, dar sa nu incalci nici o data limita trebuie sa stii si cand sa lasi de la tine, daca vezi ca mergi la nesfarsit cu o cearata lasa de la tine, dar daca unu face gura mare la tine fa si tu ca sa vada ca nu esi mai inferioara!

2 răspunsuri:
| rebekka11 a răspuns:

Nu prea cred sa nu ii lasi as vorbeasca despre tine mai bine ca sa nu te enervezi numara in gand pana la 10 si incearca sa te linistesti. Funda!

| coolboy_1648 a răspuns:

Cred ca te simti putin data la o parte de prieteni si de aceea ai sentimentul acesta ...Nu trebuie sa te enervezi ci doar sa actionezi cu calm impotriva celor care te sacaie la cap...