| maadaaa a întrebat:

Cum as putea sa?
as vrea, nu stiu sa nu-i mai raspund (lui) la telefon sa fiu indiferenta...sa pun capat asa usor, usor, dar fara niciun motiv, fara nikio explicatye(pentru ca nu am nikio explicatye dc as vrea sa ne despartim), sa nu. i mai raspund la telefon? dar nu prea pot, nu cred ca o sa ma pot abtine sa nu-i mai raspund si sa nu mai vb cu el. Tin la el, suntem de 10 luni impreuna, si el tine la mine, dar cateodata as vrea sa fiu singura, as vrea sa se termine, dar sa se termine ca eu sa NU sufar.si credety ca ar fi bine sa pun capat prin a nu-i mai raspunde l telefon? e prea dureros? nu stiu daca vreau SIGUR sa pun punct acestei relatii, dar cateodata simt nevoia sa fiu singurasadsad

8 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Da fi cu el jegoasa. Asa faceti toate dar dupa vreti dragoste. Da lasa-l sa sue ca bou ca dupa ai sa ai parte de acelasi tratament si dupa intri pe TPU si pui alte intrebari.

| ELLSSA a răspuns:

Nu stiu de ce multe cupluri au problema cu aceasta comunicare in relatie.Comunica cu el si cere o pauza.Asta pentru a nu-l pierde definitiv si sa regreti atunci.Nu am inteles, suferi in aceasta relatie? Nu esti pe deplin fericita?

| push2gl a răspuns:

Daca el nu ti-ar raspunde tu cum te-ai simti...

| lavi94 a răspuns:

Asa sunt si eu, sunt cu un baiat de 2 ani, si tot asa am momente cand vreau sa fiu singura.Si nu raspund la telefon toata ziua numa seara si zic ca nu am auzit telu etc.Si tot chesti de genu si cadn ma intreaba daca am ceva cu el, daca is suparata ii zic ca am multe pe cap si nu stiu ce vreau sa fac.si as vrea o pauza.
Succes happy

| Copilcuvise a răspuns:

Paii.Ai putea sa ii ceri o pauza. Un timp in care sa te gandesti daca mai vrei sa fi cu el sau nu. Dar s-ar putea sa nu vrea sa iti acorde aceasta "pauza" si sa creada ca cerandu-i asta e un fel de "vreau sa ne despartim". Tu decizi. Succes:*.

| refugiuDD a răspuns:

Daca iti doreste o perioada mai linistita, de intimitate, sta de vorba cu el, explica-i ca ai nevoie de mai multa libertate, sa o rariti cu telefoanele cu intalnirile. daca nu ai motive de despartire si nu esti sigura poate ca nu trebuie sa faci pasul decisiv, nu stiu mai gandeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.sunt si eu in aceeasi situatie! Pur si simplu simt unori ca vrea sa se termine! Ma sufoca! Nici eu nu stiu ce sa ii zic. Am incercat si eu un timp. nu ii mai raspndeam la telefon.la mesaje.nu intram pe mess.dar.pana la urma a trebuit sa intru pe mess si sa ii raspund pentru ca era deja batataor la ochi.Si nici eu nu stiu ce sa fac.laughing. dar il mai las un timp asa. voi vedea mai incolo ce se intampla.big grin

| gorganfloryn a răspuns:

Pai incercati si voi sa vb mai rar indeparteazal si thu putin si nah el intre timp poate mai vb cu o fata o vrajeala alea alea laughingsi nah poate gasesti si thu un mesaj in tel lui mai de dragoste ca motiv dar mai ast si vb mai rar intalnitiva mai rar cauta si thu motive prin care ii zici ca nu va puteti int nah acum parerea mea big grinhappy