| iAngel a întrebat:

Pe scurt . mai pot fi impreuna cu iubita mea . am fost cu ea impreuna 5 luni , a fost PRIMA relatie pentru amandoi , eu am 17 ani ea face 16 ani in 9 zile. Am iubit-o si inca o iubesc foarte foarte mult , sunt in stare sa fac orice pentru ea , dar de 1 saptamana , ne-am despartit , mi-a dat un sms si mi-a spus ca , crede ca ii este mai bine singura si ar fi mai bine sa ne despartim si sa ramanem prieteni ,nu mi-a dat niciun motiv anume . si mi-a dat un sms sa imi spuna ca ne despartim , fata in fata sau sa ma sune(eu nu aveam minute) nu a facut-o.a fost o lasa . eu de 5 zile am o noua relatie , dar nu simt ca mai pot iubi pe altcineva in afara de ea . cum as putea sa fac sa ma impac cu ea ? Cum sa o fac sa ma iubeasca iar ? Daca ii spun "eu te iubesc si vreau sa fim iar impreuna" sau o chestie de genul , sunt sigur ca imi va spune nu . nu stiu de ce spune ca ii este mai bine singura , este o fire foarte foarte orgolioasa . ce as putea face ? Sau cum sa fac sa o uit si sa transmit toata iubirea pentru actuala iubita

3 răspunsuri:
| anonima97 a răspuns:

Deci daca ai o relatie noua si ea te-a vazut asta e rau, dar poti sa o rezolvi, deci, mai intai cerei motivul pentru care v-ati despartit, poate ca nu e unul legat neaparat de tine poate e legat de ea, daca e prima relatie atunci poate nu e obisnuita inca, oricum, cerei motivul iar daca e unul simplu, banal, zii ca simti ceva mai mult decat crede ea si ca meriti o sansa dar zii asta fata in fata, asa, si daca e un motiv bun, cum ar fi : s-a indragostit de cineva, sau mai stiu eu ce, atunci zii ca iti pare rau ca nu mai poti fi cu ea deoarece iti place mult de ea, daca nu e pregatita sa iti dea un raspuns (o sansa ) las-o ceva timp, a, si daca e ziua ei peste cateva zile poti sa ii face ceva frumos cadou, ceva simbolic si dragut, sau ceva sofisticat, nu prea conteaza, daca este daruit din suflet va conta pentru ea. succes, si nu uita sa ai rabdare cu ea, fetele sunt foarte delicate si sensibile chiar daca unele sunt cum sunt. happy

| Heather_Sioux_Lindsay_1997 a răspuns:

Deci fi atent.Un motiv important pentru care ea te-a lasat exista. Poate s-a indragostit de altcineva, si nu a avut curajul sa-ti spuna in fata, ca sa nu te raneasca.Sau probabil nu este ea obisnuita cu o relatie. Fetele sunt greu de inteles, crede-ma.Trebuie sa analizezi bine situatia. Daca ea te-a lasat doar pentru ca nu e obisnuita,ceea ce nu prea cred, dar nu cred ca e imposibil, incearca sa o cuceresti si s-o faci sa se reintoarca.In schimb daca afli ca te-a lasat pentru ca iubeste pe altcineva sau ma rog, o chestie mai naspa, ramai cu fata cu care esti acum si ramaneti doar amici.

| Liliana1981 a răspuns:

Eu cand ti-am spus ca o terorizezi? Ai vazut? A venit si finalul! Invata sa-ti controlezi reactiile.