| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa dau peste o fata de treaba, are sa doreasca o relatie de lunga durata? Pana acum, pe unde am umblat (cluburi, cafenele, etc.), toate fetele de care am fost atras au fost doar aventuriere. Varsta mea e de 19 ani, aproape 20. O fi asta o problema? Sunt prea mic pentru o relatie serioasa?!

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sincer...nu prea ai cautat unde trebuie!
In general in cluburi, baruri...nu prea gasesti fete serioase... sau abordarea in asemenea locuri..., unde mintea e afumata si ametita de alcool si urechile asurzite da basi, nu prea sunt ganduri ortodoxe...
Nu esti prea mic pentru o relatie serioasa! Daca ti-o doresti, o poti avea, la randul tau trebuie sa demonstrezi seriozitate si sa arati unei fete intentiile tale sincere!
Cauta o fata serioasa la scoala, printre colegele tale...trebuie sa gasesti una cu care sa te potrivesti...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exact cum a spus Alessa, dar la biblioteca sau la facultate ai incercat?

| ada a răspuns:

Uite domne ca s-a intors lumea cu susul in jos.Eu care credeam ca noi femeile ne dorim o relatie serioasa si ca barbatii sunt niste aventurieri, acum mi se demonstreaza contrariul... Dar ca sa trec la subiect ti-as spune ca nu e varsta ta o probleba pentru a avea si tu o relatie serioasa, doar ca fetele din ziua de azi au cam luat-o razna si se gasesc mai greu cele de treaba.

cristian
| cristian a răspuns:

Incearca si pe la biserica daca vrei sa gasesti ceea ce cauti tu.Multe fete in ziua de azi sunt materialiste si merg pe interes, distractii, aventura.

cristian
| cristian a răspuns:

Incearca si pe la biserica daca vrei sa gasesti ceea ce cauti tu.Multe fete in ziua de azi sunt materialiste si merg pe interes,distractii,aventura.

| mihalitza a răspuns:

Cu cit o cauti mai mult, cu atit mai putine sanse ai sa o gasesti...Lasa lucrurile sa-si urmeze cursul firesc; intr-o zi, sigur o sa intilnesti fata pe care trebuie sa o intilnesti...

| ilincamariusbogdan a răspuns:

Localurile nu sunt neaparat locuri unde vei gasi o astfel de persoana. Nici la biserica nu o vei gasi musai. Iti dau un saft. Deschide ochii bine in jurul tau. Invita-ti o colega la o cafea. Si... ai rabdare. Daca inca nu ai gasit-o... te va gasi ea pe tine. Si in plus la 19-20 de ani nu esti deloc mic. Odata cu varsta evolueaza si relatiile.

| GuraLumii a răspuns:

Ai putea sa gaseti fata la cre visezi chiar aici pe www.TPU.ro, ce inseamna ca esti,, prea mic pentru o relatie serioasa,,? Vezi deja ai exprimat ceva ce subconstientul tau digera zilnic.
Ai sa gasesti acea fata cand vei fi pregatit sa o gasesti, cand nu ai sa-ti mai faci probleme ca esti prea mic sau nu esti in situatie de a nu fi cu o fata,, adevarata,,.
Ai sa reusesti!

| carmen_9743 a răspuns:

Acum nu-s la moda relatiile serioasa, dar poate gasesti o fata cu aceleasi dorinte ca tine. Marele secret este sa nu declari de la inceput ce ganduri ai ca le vei speria, cauta in tacere si sigur vei gasi ce meriti.