| d3utzsa a întrebat:

Cum as putea sa fac sa ma impac cu fostul meu iubit?sad

nu mai suntem imp de 1 an numia din cauza mea ca il stresam mereu... el si-a gasit pe alta, si tot asa...acum nu mai e cu ea de mult, si as vrea sa ma impac cu el dar nu stiu cumsad
6luni nu am vb deloc, iar dupa 6luni tot el m-a cautat sa ma intr cmf dc nu mai dau nici un semn, chestii din astea! nu am vb nimic de impacare, iar acum de vreo luna m-a scos de la igg fara ca eu sa ii spun nimic, m-a scos asa el pur si simplu si vb de vreo 2 ori pe saptamana ne intrebam cf? nimic mai mult...
acum vreo 3 luni cam asa l-am intr daca mai ma iubeste, iar el mi-a spus ca nu ma inter p mine daca mai ma iub el sau nu...si ca asta nu trebuie sa stie nimeni decat el si inima luisadnu stiu ce sa credsadoare mai tine la mine? am fost impr 1 an si 2 luni, si a recunoscut ca sunt sngra fta pe care m-a iubit. vreau sa ma impac cu el dar nu stiu daca el mai are aceleasi sentimente fata de minesadnu stiu cum sa ii spun:9pt ca daca ma refuza, eu o sa cad de fraierasad
voi ce iceti sa fac? dati-mi un sfatsad

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incearca! sp c simti fara nici o retzinere stiu ca e greu dar gandeste-te ca l-ai pierdut odata si daca acu nu il ai nu ai cum sa-l mai pierzi ink odata.
baietii sunt foarte orgolioshi, rar cand n sp c simt intr-adevar pentru noi! 1
sp ca tie dor d el, d timpurile in care va iubeatzi de timpurile in care va gandeatzi mereu unul la altu.sp tot c simti pentru el.chiar daca iti va vorbi indiferent, imposibil sa nu s gandeasca la lucrurile frumoase p care i le-ai sp.gandestete ca acolo unde candva a fost foc, a ramas cenu stiua!

| Alexander21 a răspuns:

Eu zic sa vorbiti despre ceea ce simtiti.Un baiat,cand pierde o fata, de obicei uita ce s-a intamplat inainte, si cauta sa ajunga la cea dinainte.Adica la tine, pentru ca tu il cunosti.Noi baietii nu prea ne place sa cautam ceva nou, numai cand e vorba de sex smug Si ne intoarcem la cele pe care le-am cunoscut si nu au prieten sau dau semne ca inca ne plac.Dar revenind la problema ta, cel mai bine este sa va intalniti si vorbiti.Iti spun eu, se mai gandeste la tine, de aia nu merge mai departe si pe langa asta face ca a uitat ce s-a intamplat in trecut si nu iti zice de aia.Multa bafta colegahappy

| Maya_9911 a răspuns:

Eu zic ca inca nutreste ceva sentimente pentru tine, mai ales ca ati avut o relatie destul de lunga si ca a spus ca esti singura fata pe care a iubit'o. E adevarat ca timpul spala tot, si poate ca sentimentele lui au mai scazut dar in totalitate cu siguranta nu.
Motivul despartirii, este des intalnit. Daca el inca tine la tine (si asa tind sa cred) trebuie sa'i arati ca te'ai schimbat.
Fi dulce, simpatica, glumeata, mai intelegatoare astfel incat el sa'si dea seama ca regreti greselile facute.
Un refuz? De ce sa cazi de fraiera? Tu o sa ai sufletul impacat ca ai incercat, si nu o sa mai traiesti cu mii de intrebari in cap.
Incercarea moarte n-are. Multa bafta!

| dianca a răspuns:

Daca el inca te mai iubeste si mai simte ceva p/u tine nu ar fi rau sa 'ncerci sa'i spui ca inca'l mai iubesti si si daca cumva mai simte ceva p/u tine ar putea sati mai dea o sansa de a fi cu el, dar de data asta ar trebui sai demonstrezi ca poate avea incredere in tine...