| alexa19 a întrebat:

Cum as putea sa il uit pe fostul prieten cand il vad zilnic(sta fata in fata cu blocul meu)? cand toate locurile imi amintesc de el, de noistraight face Parculetul de langa bloc unde mergeam cu el, bancuta din spatele blocului meu unde mai mereu stateam acolo cu el, in bloc la mine unde stateam cand ploua, si tot in bloc la mine unde a pus punct relatiei noastre, de fiecare data cand ies afara imi amintesc de acele momentesad
Cum l-as putea uita?sad

14 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Ai pus prea mult suflet pentru un baiat care poate nu merita! Esti prea romantica si sufletista si asa vei suferi mult timp de acum in colo! pentru ca esti atit de romantica si sufletista iti recomand sa nu ti mai faci iubiti din cartierul in care locuiesti este simplu! ok? sa ai grija de tine pe viitor si nu mai pune atit suflet intr o relatie ok?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mută te în alt cartier.

| Annim a răspuns:

Ahh happy Suna asa ROMANTIC happy Si chiar imi este interesant : Ce motiv serios a-ti avut sa va despartit? Nu te-ai gindit la o posibila reimpacare? tu il ma-i iubesti happy Daca nu esti de acord cu ideea mea, te sfatui sa-ti gasesti alt prieten. Intilneste-te cu altul, desigur o fata nu se intilneste cu un baiat pe care nu-l iubeste, dar incearca sa cunosti baieti noi. Esi din rutina zilnica du-te pe la club cu prietenele organizeaza-ti activitatea, distreaza te. nu pierde timpul numai in bloc happy numai astfel il vei uita.

| alexa19 explică (pentru Annim):

Pai el a pus punct relatiei noastre pe motovul ca nu suntem potriviti ca numai merge nimic si ca este mai bine ca fiecare sa o ia pe drumul sausad...pai numai exista o posibila impacare pentru ca a fost o despartire defintivia din ce a spus elsadsi eu da il mai iubescstraight face

| Shammal a răspuns:

De ce ai vrea sa-l uiti?( muta-ti atentia, priveste altfel relatia, relatia este un fel de acord intre cele 2 persoane daca unul vrea sa iasa e dreptul lui sa plece) pastreaza, hraneste iubirea pe care o simti si impartaseste-o cu un alt baiat, iubirea esti tu, nu atribuii iubirea cu baiatul cu care o impartasesti

| Alejandra4785 a răspuns:

Stai numai in casa si asa nu iti mai amintesti de el

| Aysa19 a răspuns:

Pai cu timpul il vei uita nu stiusad. ii greu stiu dar ce sa faci? si eu ma gandesc la fostul dar trebuie sa ne obisnuim cu gandul ca nu avem ce face...Asta face parte din viata noastra!sadEgreu dar asta e! Successad

| LonelyGirl01 a răspuns:

Eu cred ca inca il mai iubesti!

| Marry410 a răspuns:

Indragosteste-te de altcineva ...ca alta alternativa nu cred ca exista...numai daca ai vointa de a-l uita fara sa te indragostesti de altcineva.Bafta :*

| Deeiiow a răspuns:

Pai... nu prea ai cum sa uiti un baiat... atata timp cand tu il vezi zilnic. sau poti face altfel: te poti combina cu un alt prieten de`al lui. poate ca asa POATE il vei putea uita ..sau il ei face gelos in asa fel incat sa isi doreasca sa fie din nou cu tine. Succes scumpo :* te pup

| Deeiiow a răspuns (pentru Deeiiow):

Il vei*

| Ferra a răspuns (pentru Deeiiow):

Din comentariul tau imi dau seama ca n-ai mai mult de 16 ani. Ma enerveaza gandirea asta de a te combina cu un prieten al fostului partener sau cu oricine altcineva pentru al uita pe primul. nu nu asa se face, pentru ca in felul asta ea isi va strica reputatia, isi va pata demnitatea ei de fata, si in + daca s-ar combina totusi cu altu doar ca sa-l uite pe fostul nu-l va face pe acesta din urma decat sa sufere. Asa ca voi pustoaicelor ganditi-va mai bine la ce vreti sa faceti si la ce scoateti pe gura. Sunt atatea moduri de a uita o persoana si voi alegeti cel mai prost mod.

| xXdoareuXx a răspuns (pentru Ferra):

Ce moduri sunt de a uita o persoana?

| Ferra a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Poti sa iesi cu prietenele la un suc, cheama-le acasa la un film sau pur si simplu fa ceva ce-ti distrage atentia de la "EL". Nu face greseala de a te cupla cu alt baiat pentru ca-i vei lasa impresia ca esti o fata usoara. Ar fi bine sa mai treaca cateva lui sau cel putin pana il uiti pe el si abia apoi sa te gandesti la o alta relatie. Sper ca faci alegerea corecta.