| K_Etci_Goustarw_Romina_1998 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii sa fie de acord sa ma mut cu iubitul meu?
suntem impreuna de 3 ani si inca parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra, dar de o perioada am inceput sa am ganduri serioase si chiar imi doresc sa traiesc alaturi de el
ps am aproape 19 ani

Răspuns Câştigător
| SuntFataa a răspuns:

Cred ca ai tai sunt obisnuiti sa le faci mereu pe plac, dar asta nu inseamna ca ceea ce vrei tu este gresit iar ceea ce cred ei este mereu corect. Ai 19 ani, esti majora, ai o relatie stabila si e normal sa vrei asta pana la urma

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai 19 ani esti adulta deci poti merge oriunde vrei sa stii

| Dariusuu a răspuns:

Ai tăi îţi cunosc iubitul?

| K_Etci_Goustarw_Romina_1998 explică (pentru Dariusuu):

Da, inca de la inceputul relatiei

| danutzu96 a răspuns:

1. Mai gandeste-te
2. Legal poti face ce vrei tu, esti majora acum. Dar trebuie sa te gandesti ca o sa iti creasca si responsabilitatile, nu o sa mai fie ca la mami si tati acasa...

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă eşti dispusă să renunţi la orice ajutor financiar din partea lor, poti să te muţi cu cine vrei, fără acordul lor. Dacă vrei să mai stai pe banii lot încă ceva ani, va trebui să le respecţi regulile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai tăi vor să te bucuri de tinerețe. Ai tăi au vorbit cu el?

| K_Etci_Goustarw_Romina_1998 explică (pentru anonim_4396):

Niciodata despre acest subiect. parintii mei sunt foarte stricti si la orice vorba spusa gresit se enerveaza ori se supara

| PIPER23 a răspuns:

E adevarat ca esti majora si libera sa faci ce doresti. Pune'te si in locul lor, poate nu vor sa o iei inca pe acest drum. Poate mai au nevoie de tine aproape. Esti totusi cam tanara sa te muti. E bine ca ai o realtie fericita dar nu cred ca ai timp toata viata da stai cu al tau iubit?