| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, parintii mei nu sunt de acord cu iubitul meu deoarece mama lui a inceput sa vorbeasca diferite lucruri din care se intelege ca nu e de acord cu relatia noastra, nu stiu ce sa fac sa continuii relatia sau sa ne despartim, noi ne iubim dar nici cu parintii mei nu vreau sa ma cert.

Răspuns Câştigător
| Otti12 a răspuns:

Fa ce crezi tu, urmeaza-ti inima si vorbeste si cu el, daca relatia merge inseamna ca nimeni nu o poate distruge, daca el este nesigur inseamna ca exista mici „sparturi in zid ". Mult noroc!

| heartslow a răspuns (pentru Otti12):

Sall, scuze de repros dar mie mi se pare ca ea este nesigura, adica, de ce "tie teama sa nu te certi cu parinti" daca le explici frumos o sa inteleaga ca va iubiti. Parerea mea este sa lupti, daca ai intalnit o perosana speciala, si care are multe de oferit (pentru ca baieti de obicei se dedica complet unei fete, cand se indragostesc ), si merita sa lupti pentru el.
Nu e bine sa cedezi cu una cu doua la un baiat, iti spun ca sa stii pe viitor, sall si scuze de repos Ottiwinking

| MishalufLv a răspuns (pentru heartslow):

Am incercat sa vorbesc cu parintii mei... si nu am rezolvat nimic dar pe viitor sper ca parerea lor sa se schimbe si sa-l accpete... doar el nu este vinovat

| Otti12 a răspuns (pentru heartslow):

Nu e nici o problema in legatura cu reprosul, nu ma deranjeaza big grin, dar ma gandeam ca totusi nu e bine sa se intoarca impotriva parintilor, ei sunt „ sefii".

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O relatie care nu are girul parintilor e schioapa. Vorbeste cu mama ta si hotarati.