| adryanvassy a întrebat:

Cum as putea sa nu mai fiu asa timid?

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Sa-ti cauti o fata cuminte.

| adriang95 a răspuns:

Uite un joc pe care ti-l propun:
1. uite-te in ochii fiecarei fete de pe strada (iti dai seama ca nu toate te cunosc) si nu iti lua niciodata tu primul ochii de la ea. Vei vedea ca prin astfel de gesturi te vei obisnui incet-incet sa renunti la inhibitii.
2. Presupun ca ai prieteni (atat baieti cat si fete) asa ca incercati sa dati cateva petreceri impreuna, sa dansati, dar sa mai includeti pe ici pe colo un pahar de vin si o melodie mai "explicita" (sex bomb, you can leave your hat on, nu exista drog mai tare decat...).
3. Fii un barbat pe picioarele tale (daca nu poti sa-ti impui asta acasa, mergi la sala, mergi la un sport care sa necesite/antreneze autocontrolul)
4. Invata sa tii mai mult cu tine, sa nu iti pese de refuzuri, de parerile altora, sa fii original, sa fii mai egoist (atentie! nu zgarcit).

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.uite aici poti sa citesti http://www.eva.ro/......-8487.html

| angelicsin a răspuns:

Timid? timid in ce sens? fgi de dragoste fugi de bataie/scandal? fugi responsabilitate? fugi de propiile tale sentimente? fugi de sex?

in ce sens esti timid?

dar in orice sens ai fii timid este datorita faptului ca iti este frica de ce o sa creada altii despre tine sau de ce anume o sa patesti. timiditatea este usor de combatut daca realizezi ca nu ai de ce sa fii ce o sa iti faca una daca ii spui ce simti? o sa te impuste? nu cred. sau ce o sa se intample daca ii spui partenerei tale ca vrei sa o legi de pat? o sa cerada ca trebuesti dus la 9?

si eu sau oricine poate sa zica orice si sa iti dea orice sfat cat de bun o fii daca nu esti dispus sa faci singur schimbarea.

uite-te putin intr-o oglinda si intreaba-te singur ce vezi. si daca crezi ca vezi un las timid da-i doua palme dupa ceafa si spune-i ca n-are de ce sa fie timid pentru ca e barbat si are **** NU *****.

| Tian44 a răspuns:

Du-te la kickboxing

| AnYyCrZ a răspuns:

Pana la urma sa sa stii ca e bine sa fii timid, sa fii tu insuti...Nu conteaza ce spun altii si sa stii ca nu toate fetele sunt atrase de baietii raiwinkingAsa ca, relaxhappy

| Stefan_Florin_1974 a răspuns:

Indragosteste-te de cine trebuie