| alinuta1998 a întrebat:

Cum as putea sa scap de gelozie?

7 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

Maturizeaza-te, relaxeaza si invata sa acorzi incredere.

| h3r a răspuns:

Cand iubesti nu poti scapa de gelozie, ci doar sa incerci sa nu te arati.

| Felys a răspuns:

Cand nu iti va mai pasa de persoana in cauza, nu vei ai fi geloasa, pana atunci...ai face bine sa nu te arati ca sa nu plictisesti

| τττ a răspuns:

Gandeste-te ca gelozia nu-i neaparat un lucru rau! Daca esti gelos ca persoana iubita sa nu se dea la altcineva, inseamna ca o iubesti cu adevarat si nu vrei sa te paraseasca.Priveste si partea plina a paharului, draga Carinuta happy

| a3e6u9 a răspuns:

Când vei pune fericirea celui pe care îl iubești deasupra fericirii tale egoiste, atunci vei scăpa de gelozie. happy

| Madsss a răspuns:

N-ai cum, crede-ma... Poate doar cu trecerea timpului, cand esti 100% sigur pe sentimentele celuilalt.

| Dexter27 a răspuns:

Bea un nurofen pentru prostie si gripa.