| Pintilie_Ioana_1999 a întrebat:

Cum as putea trece peste o despartire mai usor? Dau funda

Răspuns Câştigător
| anamaria0974 a răspuns:

Din pacate nu poti trece foarte usor peste o despartire, dar poti face diferite activitati care iti vor ocupa cat de cat timpul si asa nu stai toata ziua sa te gandesti la el si sa te chinui...cu cat vei vrea sa-l uiti mai repede, cu atat iti va fi mai greu...lasa timpul sa treaca si nu te gandi la o alta relatie, iti va face mai mult rau happy

16 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Pai ai trei variante, alegi tu ce-ti convine:
-te omori
-suferi, dar oricum stii ca dupa o perioada va trece
-desfaci o sticla de sampanie

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

laughing Esti penala

| MasterYoda a răspuns:

Cu masina

| neutrino a răspuns:

Cu ajutorul altui baiat, unul care sa te merite.

| Mussette a răspuns:

Iti ocupi timpul liber cu tot felul de activitati, ce-ti place tie.
Plimba-te.
Intalneste-te cu prietenele, dar nu vorbi despre el, caci iti amintesti si suferi.
Incearca sa nu-l intalnesti prea des : "ochii care nu se vad se uita".
Sau aplici "cui pe cui se scoate", care are efect. Alt prieten. big grin

| Mussette a răspuns:

Uitasem: lasi filmele romantice si cartile de dragoste, in cazul in care iti plac. Iti pot aminti de el.winking

| kandaraki a răspuns:

In nici un caz combinandu-te cu altcineva, iti faci mai rau, distreaza-te: iesi cu prietenii, sport, plimbari, citeste. mintea sa fie ocupata cu diverse chestii interesante, succes;-)

| leFunnyDuck a răspuns:

Devii gamer. iti iei un caine/pisica. TE duci il plimbi daca ai pisica te joci cu ea. pe scurt FACI ALTCEVA si nu te mai gandesti la el/ea (daca esti gay)

| cristyscl a răspuns:

Cupleaza-te cu alta persoana pe care o simpatizeziwinking

| HaruDarkAngel a răspuns:

Il faci sa sufere exact cum te-a facut el pe tine! Loveste-l unde il doare mai tare.

| MihaiRedBlue a răspuns:

Te doare? iti spun eu ca cu timpul ai sa uiti si pana la urma realizezi ca ai pierdut timp degeaba gandindu-te la aceea persoana! timpul trece si toate la timpul lor! Cauta-ti o ocupatie! Fa ceva, orice!

| hujibijuk a răspuns:

Eu am plans 3 zile pe melodii triste apoi am inceput sa ies pe afara, la o tigara sa rad sa glumesc, cert e ca o saptamana nu am dormit, dar dupa 2 saptamani ne-am impacat. Oarecum eram sigura de impacare dar tot am suferit in ultimul hal! happy Succes.

| bebesumo a răspuns:

1. alt baiat
2. iti iei mintea de la el, cauti sa faci ceva
3. daca l-ai iubit cand ai sa-l vezi cu o noua iubita crede-ma ca o sa doara rauuuu, asa ca evita sa-l mai intalnesti vreodata! 1