| noName_8681 a întrebat:

Cum se trece mai usor peste o despartire?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Este bine sa ai o persoana de incredere caruia sa i te poti destainui, care sa te asculte, care sa te sfatuiasca, care sa te faca sa uiti, care sa te scoata din mediul in care esti!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Prin activitate, te ocupi mult de persoana ta, faci sport, citesti, lasi deoparte lucrurile ce-ti amitesc de trecut. Evita lucrurile (ex.muzica, filme) care iti provoaca emotii negative (tristete, suparare, furie, frica). Si ai grija de un catel sau o pisica, sau de ratustele de pe lac sau altele. Asta daca nu iti aminteste de iubit/a. thinking

| Puf a răspuns:

La toti ne este greu la inceput mai ales daca am iubit. Cu timpul ranile se vindeca fara sa ne dam seama. Nu te mai gandi ca te`ai despartit si ai de suferit de pe urma astadeoarece asa iti vei aduce mai mult aminte. Incearca s aieis cu prietenii, sa te ocupi de alt ceva. In viata, timpul vindeca ori ce rana, chiar daca amintirile nu pot fi sterse, cu timpul iti va fi din ce in ce mai indiferent. Bafta love struck

| rebela a răspuns:

Trebuie sa fii cu altcineva ca sa uiti persoana respectiva sau sa iti ocupi timpul cu alte lucruri fara sa te mai gandesti la baiatul de care te-ai despartit.Vine altu la rand.

| karrinna a răspuns:

Pai te duci la cumparaturii cu prietenele iti cumperi haine noi fustite iesi prin parc, prin centru isi gasesti prietenii noi mananci ciocolata te uiti la tv asculti muzica... Daca ai prietenii mereu cu tineee nu o sa stai cu gandul mereu la fostul dar daca preferi sa stai in casa sa plangi ascultand melodii de jale fi sigura ca va trece mult timp pana ce il vei uita pe fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul' rand gandeste-te de la start.Cand ati inceput, ce frumos era, mai apoi incepe sa te gandesti la vremurile cand nu va intelegeati, ce cauza neintelegerile, si cum se termina.Gandeste-te mereu la ce nu-ti convenea la el.Mereu cand iti vine sa plangi sau sa bagi capu' sub perna de ciuda, incearca sa te gandesti la lucrurile rele intre voi doi.Si asa nu-ti vei mai dori sa te mai gandesti la el. Cel putin la mine a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste o despartire dupa parerea mea trebuie sa incerci sa uiti persoana respectiva astfel te vei simti rau ca si mine. uita trecutul acum gandeste-te la viitor. trecutul e dureros asa ca mai bine incearca sa o uiti pe aceea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite raspunsul meu. Eu cred ca trebuie sa te gandesti la viitor. incearca sa uiti trecutul pentru ca iti va aminti mereu de persoana aceea. trecutul nu este si viitorul asa ca nu trebuie sa-ti transformi viitorul sau prezentul in trecut.

| ily kim nam gil a răspuns:

Mananci multa inghetaata cu ciocolatahappy

| deliamy a răspuns:

Te indragostesti de alta persoana ...eu asa am facut(fara sa vreau )