| sawareekh a întrebat:

Cum poti trece usor peste o despartire? Niste sfaturi?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te culci cu altul sau gasesti femei pentru sex ocazional

Bula
| Bula a răspuns:

Faci loc la un/o inlocuitor/inlocuitoare.

| supadeceapa a răspuns (pentru Bula):

Cel mai prost sfat posibil.

| Celcestietot a răspuns:

Privesti catre viitor.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu te grăbi să găsești înlocuitor că o să-ți transformi viața într-o telenovelă fără sens și scop. Trebuie să ai răbdare cu tine, să plângi cât simți nevoia, să accepți situația și să-ți găsești niște activități sănătoase cu care să-ți ocupi timpul: sport, artă.

| nukeyly a răspuns:

Mergi inainte si nu te uita inapoi. Nu trãi in trecut. Nu poti da timpul inapoi, învatã.

| morfeo a răspuns:

De sentimentul ala nasol de dezamagire n-ai cum sa scapi oricum decat dupa cateva saptamani, dar poti sa te ingrijesti mai mult, sa faci mai mult sport, chiar si filmele sau serialele ajuta

| Carolina1972 a răspuns:

Tine-ti mintea ocupata cu ceva. Gen fa sport, calatoreste, sau cumpara-ti un caine