| ingerassecret a întrebat:

Cum as putea uita o iubire imposibila?sadnici unul dintre parintii nostri nu sunt de acord cu relatia noastra.Noi am tot luptat ca sa fim impreuna,sa fim fericiti insa aseara am ajuns la concluzia ca ar trebui sa se termine totul intre noi, asa cred ca e cel mai bine lucru, desi pentru mine nu a fost deloc usor sa renunt si sa o iau pe drumul meu pe singura persoana care o iubeam cu adevarat.A fost si prima mea iubire.Am avut atatea clipe frumoase impreuna, cum le-as putea uita?
Parintii nostri ne-au interzis sa mai vorbim vreodata si ca e cel mai bine ca fiecare sa isi aleaga alt drum in viata.Nu cred ca pasi mai departe fara el.El este totul pentru mine.
Mai sta si langa blocul meu si ne vedem zilnicsadCum sa il uit,cum sa ma traiesc cu ideea ca trebuie sa trec pe langa el fara sa il salut?sad oare cum?
Oricum el aseara ma sters din lista de mess, mi-a sters numarul, m-a durut mult ca a facut asta.Si inainte sa ma stearga mi-a spus un simplu"pa".un singur cuvant de la el mi-ar fi dat putere insa el nu mi-a spus decat pa.
Cum sa il uit? cum sa invat sa traiesc fara el? cand el era tot ce aveam mai bun in lumea astasad.
Am nevoie de sfaturi de la voi, ca simt ca numai am purere sa mai fac nimic.

5 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Scumpo, linisteste-te. Spune-mi de ce nu sunt parintii vostri de acord! Iti recomand sa te duci la un spa, la shopping, oriunde, cu prietenele, ca sa te relaxezi. Spune-mi ce s-a intamplat ca sa pot intelege mai bine si ca sa te ajut. Pwp si capul sus, mai sunt baieti!

| ingerassecret explică (pentru LalLyBoOmD):

Pai eu am 20 de ani el are 15 anisad ai mei spun ca eu sunt mai mare ca el si nu este bine, si ai lui spun ca nu este bine sa stea cu o fata mai mare ca el...sad

| Foxyyyy a răspuns (pentru ingerassecret):

Ai o relatie cu un copil? Sau ai avut in fine, wtf, mai bine ai cauta pe cineva mai matur.Ti-a zis un simplu pa, pai la ce te astepti de la un pusti? Doamne laughing

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Ti-am explicat in alta postare. Nu ai de ce sa stai cu el.

| ingerassecret explică:

Da...aveti dreptate toti cu ce a-ti spus si oricum va multumesc mult de sfaturihappy