| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati privi o relatie de varsta 18(eu)-27(el) ani?big grin ma refer la ceva serios, s-ar putea produce in mintea acestui barbat o astfel de relatie, serioasa!? multumesc!( vreau raspunsuri mature) :*

Răspuns Câştigător
| Chocolateangeeeel a răspuns:

La prima citire intr-adevar pare ciudat dar sa stii ca atunci cand iubesti nu exista limite, si ar face orice pentru tine.La varsta de 27 de ani probabil nu va mai astepta atat pentru ca trebuie sa treaca timp sa va cunoasteti si sa faceti acel pas.Lasa-l pe el sa iti arate dragostea, fa-l sa se ataseze de tine.La inceput fii cea mai buna iubita,cea mai dragastoasa,dar nu exagerat ca si-o ia in cap:* Si asta il va face sa tina la tina. Iar cand ajunge-ti la sex,spune-i ca ar trebui sa mai asteptati putin si ca sa nu strici momentul... ofera-i un masaj,sau macar petting(atingeri, muzica, apoi un film bun) Iar daca el iti va dovedi ca merita cu adevarat incearca sa mai scurtezi din timpul acela:X

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu văd care ar fi problema, din moment ce ambii sunt majori și se iubesc.

| georgiana_1403 a răspuns:

Pai totul tine de voi pentru a deveni o relatie frumoasa si o dragoste mare. Doar ca la varsta lui s-ar putea sa se gandeasca pe viitor si la casatorie, iar tu la varsta asta nu cred ca esti pregatita pentru asta. Spun asta pentru ca sunt cam in aceeasi situatie ca a ta si tot 18 ani am. Oricum iti urez bafta si sa iei decizia corecta.

| ionutzul31 a răspuns:

Din punctul meu de vedere varsta chiar nu prea conteaza asa de tare atunci cand 2 oameni se iubesc.
Exemple vezi peste tot(nu ma ref la mandenitatile de la tv, ziare, etc.):El-43 & Ea-28, sau chestii de genu. Diferente chiar foarte mari de varsta, facpt in ciuda caruia relatia decurge chiar minunat as putea spune.
Sper ca este un raspuns matur/pe placul tau si bafta cu posibila relatie serioasa. happy

| Analytical a răspuns (pentru ionutzul31):

Vreau si un sfat de la un baiat: evident ma refer la ceva f serios din partea mea, si mi-e teama sa nu m ia doar ca o posibila "aventura" straight face. stiu ca depinde si de modul de abordare a mea, daar el s-ar putea gandi la ceva cu mine, in afara de ceea ce i-as putea "oferi"? si ma refer si daca ar putea astepta cu asta pana dupa casatorie. laughing ciudat dar asta imi doresc! happy

| ionutzul31 a răspuns (pentru Analytical):

Numele meu nu pare a fi de baiat sau cum?laughing:->thinking
Si daca face parte din marele procent de barbati care vor sa se aseze la casa lor la varsta de pana in 30 de ani, atunci baiatul e ok si nu vei fi doar o aventura.Pe de alta parte daca e ceva gen Liviu Varciu, care are o anumita varsta si inca e fustangiu, asta e.Bad luck! laughing

| Analytical a răspuns (pentru ionutzul31):

Tocmai ca e de baiat! asta ziceam sa vad cum ganditi si voi in situatii de genu`. cati ani ai?

| ionutzul31 a răspuns (pentru Analytical):

Daca iti spun, crede-ma ca mesajul nu va mai avea aceeasi profunzime, ca ca atunci cand nu imi cunosti varsta...dar asa de curiozitatethinking cam cat imi dai?confusedbig grin

| Analytical a răspuns (pentru ionutzul31):

17tongue

| ionutzul31 a răspuns (pentru Analytical):

Asa de batran par?sad

16 draga mea big grinlaughing

| Analytical a răspuns (pentru ionutzul31):

Vroiam sa nu te jignesc eu! laughing

| ionutzul31 a răspuns (pentru Analytical):

Oricum,n-am nevoie de ajutor in a ma jicni big grin

| Analytical a răspuns (pentru ionutzul31):

Nu te oftica, nu imi permit sa te jignesc, tu o faci mai bine!winking

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Buna,din pacate noi nu putem sa iti spunem ce este in mintea lui,daca va merge relatia daca vei fi fericita.Tu esti singura in masura sa isi de-a seama, noi nu il cunoastem si nu ni l-ai descris in niciun fel. Succes si sper sa iei hotararea cea mai buna:* Oricum, dragostea nu are varsta:X

| Analytical a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Evident ma refer la ceva f serios din partea mea, si mi-e teama sa nu m ia doar ca o posibila "aventura" straight face. stiu ca depinde si de modul de abordare a mea, daar el s-ar putea gandi la ceva cu mine, in afara de ceea ce i-as putea "oferi"? si ma refer si daca ar putea astepta cu asta pana dupa casatorie. laughing ciudat dar asta imi doresc! happy

| Analytical a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Pai daa. in sfarsit un raspuns pozitiv! :* fara gen: vrea doar sa se culce cu tine! daar, acum el avand exprienta totusi, crezi ca va putea astepta la jocurile mele, de ex. mi-a cerut nr de tel, a tot insistat si nu am vrut sa il dau. consider ca nu trebuie sa "sar" pe el, chiar daca mi-a atras atentia! doar ca, nu vreau sa cad in vreo capcana, avand acea experienta/inteligenta! desi, poate sa fie cum vrea, daca eu stiu ce vreau de la viata si nu ma complac in simpla "placerea" lui.

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Analytical):

Nu ai de unde sa stii, poate chiar este un barbat linistit. Consider ca numarul de telefon ar trebui sa il dai mai ales daca ti-a atras atentia ca sa va puteti apropia mai mult, iar daca nu iti mai place daca nu vrei sa mai vorbesti cu el nu ii raspunzi iar el va inceta in timp.Aici depinde si de cat de mult de place:* Si am zambit cand am citit cuvintele spune de tine"Daca eu stiu ce vreau de la viata",felicitari!:* Pari o fata cu capul pe umeri, stii tu "nu ai capul ca sa nu iti ploua in gat" si eu cred ca vei lua alegerea cea mai buna.Dar ti-am spus parerea mea este ca nu ai nimic de pierdut, fa-l sa se ataseze de tine si cand vine vorba de sex iti vei da seama daca vrea o relatie serioasa cu tine sau nu:*. p.s:stiai ca atunci cand un barbat le prezinta prietenilor lui fata cu care este" ea este alexandra/andreea un exemplu" inseamna ca nu au planuri de viitor ca este o joaca iar atunci cand le-o prezinta" ea este iubita mea" inseamna ca are planuri de viitor?:*

| Analytical a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Ii cunosc un pic antecedentele, desi nu il cunosc personal, din ce am auzit. si ii cam gagicar!big grin crezi ca il pot remedia, aduce la casa lui? laughing apropo: are cam multe bunuri, se descurca pe cont propriu bine, si desi stiu, el nu se lauda cu asta, chiar are masina, si nu face din asta ceva maret, ma gandesc ca atunci cand vrei sa atragi o fata, ii pui pe tava tot ce ai, ca sa o ai, dar el nu a facut asta. sau poate crede sa nu de-a gres si sa fiu vreo interesata?big grin desi m-o intrebat ce vreau de la viata, si o vazut ca ma descurc pe cont propriu. is doar in 12-a. big grin

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Analytical):

1.lumea vorbeste mult si prost, nu il judeca incearca sa il cunosti tu
2. orice barbat poate fi remediat,dar doar atunci cand se plictisesc ei de alergat si de experimentat, cand simt ca si-au gasit o fata care sa merite la locul ei, incearca sa il faci altfel prin comportamentul tau nu sa ii zici nu face aia nu face aia pentru ca nu are rost sa iti consumi tu viata incercand sa il schimbi
3.il apreciez pentru faptul ca nu este un laudaret arogant asta ma face sa am o parere buna despre el, necunoscandu-lSau face asta sa vada daca vrei numa ture cu masina cluburi pe banii luiwinking cred ca asta este. Spune-i a nu conteaza asta pentru tine cand ve-ti vorbi despre asta

| Analytical a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Normal ca nu conteaza, nici nu m-as gandi sa stau pe "spinarea" lui! imi vreau viitorul la fel de realizat sau poate chiar mai bine, si oricum de dus in cluburi, plimbari etc nu ma duc. o putut vedea asta. si chiar mi-o zis ca sunt f cuminte. si, si "cu minte". poveste recenta, sper sa-mi treaca, vreau sa cobor cu picioarele pe pamant! dar sti cum e, fetelee! repede se indragostesc dar tot asa le si trece. Multumesc de sfaturi, de ajutor si de deranj! esti f inteleapta! cati ani ai?

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Analytical):

Mi-a facut placere, si sunt cu un an mai micuta decat tine sper ca asta sa nu iti schimbe parerea:* poate funtita:*

| Analytical a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Stai linistita, inteligenta nu consta in varsta! si oricum, fetele sunt mai mature ca baietii! devil

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Analytical):

Am avut mari emotii la citirea comentariului dar m-ai facut sa zambescblushing iti doresc tot ce e mai bun si sigur ne vom mai "intalni" pe aici, te pup

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Analytical):

La prima citire intr-adevar pare ciudat dar sa stii ca atunci cand iubesti nu exista limite, si ar face orice pentru tine.La varsta de 27 de ani probabil nu va mai astepta atat pentru ca trebuie sa treaca timp sa va cunoasteti si sa faceti acel pas.Lasa-l pe el sa iti arate dragostea, fa-l sa se ataseze de tine.La inceput fii cea mai buna iubita,cea mai dragastoasa,dar nu exagerat ca si-o ia in cap:* Si asta il va face sa tina la tina. Iar cand ajunge-ti la sex,spune-i ca ar trebui sa mai asteptati putin si ca sa nu strici momentul... ofera-i un masaj,sau macar petting(atingeri, muzica, apoi un film bun) Iar daca el iti va dovedi ca merita cu adevarat incearca sa mai scurtezi din timpul acela:X

| MonkeyBoss a răspuns:

Tinand cont ca esti majora, si ca dragostea nu are varsta, bineinteles ca poate exista o relatie, si de ce nu, una frumoasa.

| GinaGina a răspuns:

Dragostea nu are varstă!

| CrazyChica a răspuns:

Heii, da ar putea fi o relatie serioasa dc nu? pana la urma dragostea nu are varsta, daca va iubiti indeajuns demult ca sa aveti o relatie serioasa nimeni nu va putea impiedica asta :* succes!