| maki11 a întrebat:

Cum ati proceda in situatia urmatoare?
Incepeti sa vorbiti cu cineva pe facebook(cineva care este cu voi in facultate/liceu), apoi dintr-o intamplare va si intalniti cu persoana respectiva si constatati ca o considerai interesanta si va place, insa nu ati apucat sa va cunoasteti cine stie ce(doar mess si facebook f putin). Ce faceti, va chinuiti practic sa mai vorbiti pe mess si sa legati o oarecare prietenie si apoi sa iesiti (nu aveti deocamdata alta varianta) sau incercati de la inceput sa o invitati la un suc sa va cunoasteti. Fetelor voi ati accepta sa iesiti la un suc cu cineva pe care nu cunoasteti f mult?

Răspuns Câştigător
| vlladd a răspuns:

Eu iti recomand prima varianta. Intra in vorba cu ea, pentru a intelege ca o placi. Invitand-o direct, nu stii cum ar putea interpreta. Cel mai rational mi se pare sa conversezi cat mai mult cu ea, sa va gasiti pasiunile comune, sa schimbati pareri despre diferite teme... sa ii castigi increderea, abia apoi sa o inviti la un suc.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Depinde de cum e fata:
1. daca e timida intai mai vb cu ea p mess
2. daca nu e timida cheamo l suc

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

VOrbeste mai mult cu ea, apoi dupa un timp invit-o la un suc, in oras si cunoasteti-va mai bine! EU cred ca as proceda cum ti-am spus! Succes.Bye

Răspuns utilizator avertizat