| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care urmeaza sa mearga la facultate (licenta/masterat) sau la liceu. Cu totii cred suntem curiosi, abia asteptam sa ne cunoastem viitorii colegi. Voi cand vorbiti prima data cu ei : atunci in prima zi cand va intalniti sau le trimiteti o cerere pe facebook, cu cateva saptamani inainte de a incepe facultatea/liceul, si incepeti sa va cunoasteti, sa vorbiti?
Eu am gasit cativa viitori colegi, si sunt nerabdator sa vorbesc cu ei, sa ne cunoastem. Credeti ca ar fi bine sa le trimit cerere prietenie, sau sa astept pana la prima intalnire? Sincer nu mai am rabdare... si nu stiu daca as proceda bine, sa nu se simta deranjati, sacaiti, ca sunt nebun, sau ceva de genu... Ce ziceti?

O zi frumoasa!

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In contestul tau nu e corect spus (licenta/..masterat). licenta este examenul de la terminarea facultatii, asa cum e bacalaureatul de la liceu. Poate vroiai sa spui (masterat/doctorat)...

Bafta in noul an scolar/universitar!

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Mersi, la fel si tie. Stiu ca nu e corect spus, poate era mai bine la intrare in facultate, voiam sa specific anii de dinaintea masteratului...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da, trimite-le. așa am făcut și eu înainte să intru la liceu, și am vorbit mult, așa că mi-a fost destul de ușor să mă acomodez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Le poti trimite cerere odata ce va gasiti deja pe un grup al facultatii. O sa-si dea seama de ce ii adaugi macar, ori daca aveti poze, probabil te recunosc de la admitere daca te-au observat.