| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati reactiona daca persoana iubita v-ar spune: "mai bine te omor, decat sa te vad cu altul?"?

29 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Persoana iubita nu are cum sa-ti spuna asa ceva. Inseamna ca nu te iubeste.happy Inteleg ca ar fi aiurea sa te vada cu altul dar nu inteleg de ce a zis ca te-ar omori. N-ar trebui sa mai ai de-a face cu persoana respectiva.

| LeeJiEun a răspuns:

Prin gelozie vezi cat de mult te iubeste persoana respectiva. Daca nu exista gelozie, nu exista dici dragoste.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca ar vorbi serios as pune capat relatiei.

| Millanteria a răspuns:

Te iubeste, dar e egoist si prea gelos, iar gelozia duce mai mereu la despartire. Eu probabil i-as spune ca a innebunit si as incerca sa-i explic ca gelozia in exces nu e buna deloc si nu face decat sa ma supere...

| anonim_4396 explică (pentru Millanteria):

Sincer, eu eram cea geloasa in relatie... El mereu era ala bland, care avea incredere in mine, iar acum s-a intors pe dos.

| neutrino a răspuns:

L-as considera nebun/a si i-as intoarce spatele. Nu am nevoie de o astfel de iubire.

| sofisis a răspuns:

I-as cumpara un sejur doar dus la Balaceanca.
NE : La Balaceanca este spital de nebuni, pentru cei care nu stiu.

| Dariusuu a răspuns:

Din vorbele lui/ei reiese că doar iubeşte egoist.
Probabil i-aş spune să termine cu crizele de gelozie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

I-as pune o manea cu Guta.

| Mussette a răspuns:

Inseamna ca te iubeste. Doar ca e prea gelos si obsedat de tine. E o iubire bolnava. Mai bine il lasi.Cred la ai vazut stirile de la ora 5...multi au iubit astfel. Asa ca mai bine indeparteaza-te cat ai timp.

| lolium a răspuns:

In locul tau, as fugi mancand pamantul, inainte sa ma trezezc ca nu mai scap de nebun

serios. nu glumesc

| anonim_4396 explică (pentru lolium):

Chiar nu scap de nebun. Chestia asta mi-a spus-o acum mai bine de un an, am fost despartit anul asta, iar acum am inceput iar sa vorbim, dar mi-am dat seama ca NU vreau sa fiu cu el si imi scrie incontinuu, ma ameninta, ma judeca, le scrie prietenilor, familiei...

| lolium a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa se sature la un moent dat. daca nu, mai anunta si politia sa-i traga o sperietura

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai as zice ca iubitul tau e un tip posesiv si foarte gelos. Daca acum nu e inca o problema mare mai tarziu s-ar putea sa intervina si violenta domestica care nu e ceva tocmai placut; se va intampla ca doar faptul ca vorbesti cu un coleg sau un baiat iti va aduce probleme; eu zic sa cantaresti bine daca vrei sa ai o relatie cu un astfel de individ foarte temperamental.winking bafta!

| RedDeath a răspuns:

:d As rade, si i-as spune sa isi imagineze ca am facut-o, cum m-ar omori? big grin
Glumesc, mai bine l-as omori eu pe prapadit. bine, una e sa inseli, alta e sa te desparti. El nu iti da voie sa te desparti, sau sa il inseli? Ca poate relatia nu mai merge, sau poate ca chiar el te inseala, atunci normal ca trebuie sa te desparti de el. Deci, e un obsedat posesiv. Te sfatuiesc sa iti iei un cutit la tine, in caz de orice idiotenie din partea lui, si sa te desparti de el. bine, ca nu brusc, bruta asta o sa fie in stare sa te omoare, la cat creier si namiere are in cap! Dar o faci rar - tot mai rar interactionezi cu el, pana cand va despartiti. Relatia asta nu o sa se incheie cu bine, si o sa se incheie, avand in vedere ce nebun e. Daca tu esti baiat, si ea ti-a spus asta, nu-i nicio problema, ca fetele nu vorbesc serios cand spun asta, dar daca esti o fata si asta ti-a spus iubitul, trebuie sa raresti relatia si sa scapi de aia nebun!

| anonim_4396 explică (pentru RedDeath):

Nu merge de foarte mult timp, i-am spus si continua sa ma streseze. Ne-am despartit de un an, iar acum a revenit in viata mea si imi face zile negre. Ca nu ma poate uita, ca ma iubeste prea mult, prea intens, ca nu stie ce i-am facut. Si asta nu e tot: ma judeca, imi judeca viata, ce am facut, ce au facut parintii mei, ma scoate din minti, apeleaza la rude, prieteni. Ma ameninta cu razbunari de genul: sa ma faca de ras in tot orasul trimitand niste conversatii de pe facebook in care ma plangeam de ce probleme am eu si prostii din astea. Are 18 ani! Nu inteleg ce-i in capul lui

| RedDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i ca asemenea amenitari denota ca te uraste, m n uca te iubeste, asa ca sa isi revizuiasca exprimarea mesajului sau!
Atun, ci nu ai ce face, trebuie sa fi tare si sa il ignori. Orice ar face, orice ar zice, trebuie sa demonstrezi ca esti deasupra lui, ca ai o vointa de fier, trebuie sa iit promiti tie ca nu vei raspunde la ce iti spune el si ca il vei ignora. Si, nu strica sa gasesti vreo banda care sa il bata bine, de sa stea o luna in spital devil
Sau, daca ai ceva prieteni, rude, care cunosc ceva batausi, sa ''aranjezi'' putin o mica;; distractie;; pentru acest distins tampit.

| anonim_4396 explică (pentru RedDeath):

Nu vreau sa se ajunga la scandaluri de genul asta, desi ar fi o idee, dar nu-mi sta in caracter sa-i las pe altii sa-mi rezolve problemele...

| RedDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Te cred, dar, gandeste-te: va fi prea ocupat cu propria lui sanatate si cu problemele lui, ca sa iti ma ifaca si tie zile fripte, si astfel, va ajunge sa te uite si sa cunoasca pe alta. Nu iti sta in caracter, ca doar nu esti animal nebun ca el, dar, daca el chiar asa tampit e, de ce sa nu i-o servesti? Ca doar trateti toata treaba frumos, si il ''aranjezi'' o singura data, si bine! Nu il terorizezi, cum face el cu tine. Asa ca, din punctul meu de vedere, nu e nicio problema. Poate i-ar mai veni mintea la cap, daca il scutura bine aia devil

| anonim_4396 explică (pentru RedDeath):

Ai dreptate, din punctul tau de vedere e ok laughing. Din al meu, as parea o lasa sa recurg la asa ceva

| Ottakringer a răspuns:

Faci tu primul pas laughing

| NoRegretsxx a răspuns:

As zambi cred laughing

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Ce inseamna? Inseamna ca daca continui aceasta relatie, si ajungeti sa va casatoriti vei fii una dintre victimele violentei in familie. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar mintea omului poate fugi foarte departe pana la a isi imagina singur lucruri ( de ex: ma inseala). Crede-ma stiu ce spun, am o cunostinta care este in aceeasi situatia, doar ca acelei fete ii place viata asa, inca nu a primit bataie dar nu mai este mult. Deci daca nu vrei sa traiesti asa, vorbeste cu el, iar daca nu vezi nicio schimbare pune punct acestei relatii. Orice alegi, eu iti urez multa bafta! :*

| digital7shady a răspuns:

Pai depinde de personalitatea lui. Daca il crezi in stare, stai departe.

| UngureanuR a răspuns:

Persoana aceea e foarte egoista si geloasa, crede-ma... Foarte geloasa, nu stiu cum as reactiona, sincer.

| leivi a răspuns:

L-as uita!

| sbjdbdjdjchdcdbcdbcjdcjdbcd a răspuns:

I-as spune ca si eu il omor daca il vad cu alta,, si chiar daca te ar vedea nu are dreptul asta!

| Black_Tavi_1993 a răspuns:

Inseamna ca te iubeste mult si trebuie sa fi flatata si terorizata

| Black_Tavi_1993 a răspuns:

Inseamna ca te iubeste mult si ca trebuie sa te simti flatat/a sau terorizat/a happy