| snklkk a întrebat:

Cum credeti ca este mai bine de vorbit pentru a incepe o relatie(pe internet sau fata in fata)? detalii pls happy

Răspuns Câştigător
| Masacven a răspuns:

Daca o agati pe internet, vorbesti maxim cateva minute, pana ceri numarul de telefon.
Nu poti creea atractie pe mess/fb.
La telefon, este de asemenea greu (nu te poti baza pe body language), dar nu imposibil.
Cativa pasi usori : O gasesti pe mess -> ceri nr de tel -> o inviti in oras -> kclose (sarut) -> sex
Bine inteles, se poate dezvolta foarte mult la fiecare pas, dar in mare, schema nu este mai mare de atat.
La intalnire, creezi comfort, atractie, faci kino escalation (atingeri) si te indrepti spre sarut.
Esti foarte atent la toate ioi-urile (indicator of interest) gen : iti asculta fiecare cuvant, se joaca cu parul, participa activ la discutie.
Nu vrem doar sa vorbiti, risti sa pici in extrema cealalta - LJBF (lets just be friends), de aceea e foarte important sa aplici pasii de mai sus cat mai repede, si sa o saruti. Sa ii arati ce vrei de la ea.
Sper ca te-am ajutat, continuam discutia pe privat daca mai vrei detalii.
Bafta!

| snklkk explică (pentru Masacven):

Da.mi id tau de mes

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fata in fata e cel mai bine si cel mai corect, parerea mea! Pe internet orice vorbiti nu vine de acolo din suflet. vorbiti doar ca sa intretineti o conversatie! Dar fata in fata e altceva. Bafta :*

| AndraTpu a răspuns:

Clar fata in fata! Internetul nu poate inlocui cuvintele atunci cand esti cu el/ea plus limbajul trupului. E esential sa asculti, sa observi reactii sa existe o legatura mai profunda decat una virtuala.