| bogdanForever a întrebat:

Credeti intr-o relatie cu o persoana cunoscuta pe internet?

Răspuns Câştigător
| piccola19 a răspuns:

Da... Acolo mi-am cunoscut prietenul si suntem de 2 ani impreuna.

| bogdanForever explică (pentru piccola19):

Foarte frumos, felicitari!

| piccola19 a răspuns (pentru bogdanForever):

Multumesc! Si odata ce nu ramane online, ai incredere ca merge. Dar acum depinde si de persoana.

| bogdanForever explică (pentru piccola19):

Am avut deja relatii asa, cea mai lunga de 7 aniwinking

21 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Categoric nu cred in asa ceva! Am vorbit anul trecut cu un baiat pe Internet.So...prima data doar ca amici, vorbeam tot felul de bazaconii.Pur si simplu ne ziceam unul altuia ce simtim pe suflet.Eu ii ziceam fratele meu mai mare, desi era diferenta de varsta cam de jumatate de an.Chiar vorbeam chestii destul de intime.Ma rog.Iar cand m-am despartit de fostul' el m-a ajutat mult.A vrut chiar sa vina in orasul meu sa ma vada.Mi-a marturisit ca este foarte interesat de mine.Ca sunt diferita de alte fete.Chiar imi placea sa vorbesc cu el.Si poate ca incepeam ca simt ceva pentru el...poate.Insa cu timpul s-a racit de mine, dar nu stiu din ce motiv.Ne-am chiar si certat, urmand dupa aceea sa-mi de-a block.L-am cautat pe un alt cont de fb de-al meu.I-am zis sa fim din nou amici, dar nu-mi mai dadea vreun semn ca ar vrea asta. Zicea ca pur si simplu trebuie sa-l uit si ca el si-a gasit pe altcineva.Insa eu i-am zis ca inca il consider fratele pe care nu l-am avut, si ca e posibil sa fi simtit sentimente mult mai profunde.Insa nu m-a mai cautat. Dupa cateva luni am intalnit un alt baiat, dar nu pe Internet.Si am o relatie minunata.Deci,eu nu cred intr-o relatie cu o persoana cunoscuta pe Internet.

| RAY a răspuns:

Daca ambele persoane sunt din acelasi oras categoric da
daca ambele persoane sunt la distanta e mai greu aici depinde de matiritate,varsta,seriozitate etc
dar sa intarnesti persoane din orasul tau mi se pare ceva normal in era informatiei, repet din acelasi oras nu la distanta aia e dezamagire, iluzi, vise etc nu poti crede ici in tine da in cineva de departe e o prostie parerea mea, fete/baieti sunt si in ultimul satuc din Romania de ce nu ar fi si in orasul tau?

| LoveSleep a răspuns:

Da. Atâta timp cât nu rămân "online" și totul se desfășoară în viața reală, de ce n-ar funcționa?

| Doub a răspuns:

Daca reusesc sa fie impreuna in viata "reala", da.

| SkyPilot a răspuns:

Mie mi-a iesit, dar cam la a 5-a incercare. O cunosti acolo, dar faci tot ce poti sa o cunosti in realitate.

| AirănMeidăn a răspuns:

relatiile astea online au tendinta de a fi foarte bruste. poate de aia nu dureaza.

| kar1GaNNN a răspuns:

Relatiile astea pe internet sunt DEGEABA. E si normal, pai daca ai o prietena te duci la ea, ii duci un buchet de flori si o strangi in brate, ii arati cat de mult o iubesti, nu ii pui zeci de emoticoane pe facebook ca te iubesc, te ador etc etc.
Chestiile astea i le spui in fata.
Sincer sa fiu relatiile astea pe internet sunt de rasul lumii.

| bogdanForever explică (pentru kar1GaNNN):

Eu am spus cunoscuta pe internet, nu sa ai o relatie online...

| Lawliet14 a răspuns:

Da' bineinteles!

Răspuns utilizator avertizat
| Foxyyyy a răspuns:

Desigur. In ziua de azi, majoritatea cuplurilor asa se cunosc. Cu ce ar fi diferit? laughing Mi se pare ceva perfect normal.

| bogdanForever explică (pentru Foxyyyy):

Zici tu?

| Foxyyyy a răspuns (pentru bogdanForever):

Eu,eu,cine altcineva? big grin laughing

| bogdanForever explică (pentru Foxyyyy):

Mie nu mi se pare ca majoritatea cuplurilor se cunosc asa, nici pe departe...

| Foxyyyy a răspuns (pentru bogdanForever):

Eh,eu majoritatea cuplurilor ce le cunosc sau cu care am avut cel putin o mica interactiune, se incadrau in categoria mentionata. Acum depinde big grin.

| bogdanForever explică (pentru Foxyyyy):

Ok, good point...

| LeZizu a răspuns:

Am vazut o groaza de persoane care s-au cunoscut pe internet si au ajuns sa se casatoreasca.
Sunt si cazuri in care se si despart.

| Ceva123 a răspuns:

Da.L-am cunoscut intr-un joc si sunt cu el de 3 ani.