| A_2445 a întrebat:

Cum credeti ca sunt homosexualii?
Care credeti ca sunt cauzele homosexualitatii?

Stiu ca intrebarea s`a mai pus, dar poate opinile s`au mai schimbat.
Premiez cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu am stat niciodata sa ma gandesc la asta.am ales mere sa ii accept asa cum sunt.
sunt de parere ca fiecare are dreptul sa isi traiasca sexualitatea in intimitatea proprie exact asa cum doreste, cu cine doreste.nu am fost niciodata e acord cu faptul ca unii si-au expus intimitatile in public.
sexualitatea cuiva tine numai si numai de el. faptul ca unora le plac numai barbatii sau numai femeile nu inseamna ca sunt oameni mai buni, mai rai, mai inteligenti, mai prosti.de fapt sunt oameni absolut normali.
tot ce ar trebui sa ne intereseze pe noi ceilalti, este persoana cu care stam de vorba.acesti oameni nu ar trebui judecati pentru sexualitatea lor atat timp cat nu si-o traiesc in public ci in intimitatea proprie.
nu am judecat niciodata un om, pentru ca are o anumita inclinatie sexuala sau alta.am in grupul de prieteni un amic care este homosexual. l-am luat si l-am acceptat asa cum e.ba chiar ma inteleg foarte bine cu el.sexualitatea lui nu tine de mine, nici pe departe. l-am intrebat la un moment dat care e cauza si mi-a spus ca lui nu ii plac barbatii, nu pentru ca a avut experiente neplacute cu femeile sau asa ceva. pur si simplu a venit de la sine si nu s-a intrebat niciodata de ce. a preferat sa faca acelasi lucru pe care l-am facutsi eu cu el: s-a acceptat asa cum este.
ei sunt oameni, la fel de oameni ca si noi: simt, traiesc si fac aceleasi lucruri ca si noi.sunt absolut normali.

2 răspunsuri:
| OMarmotaO a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare (un raspuns bun)

| A_2445 explică:

Nely draga mea, tu crezi ca eu vroiam sa aud un raspuns pe care il pot gsi pe wikipedia? Un raspuns bun? Se numeste definitie, nu raspuns. Cer o parere proprie, nu definitie.