| RAY a întrebat:

Cum credeti ca trebuie sa ne alegem parteneru/a in functie de cum aratam si noi sau mai frumosi ca noi?

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In functie de cat de mare are sufletul[daca intelegi ce vreau sa spun], partenerul nu il alegem dupa frumusete

| RAY explică (pentru mona):

Hai serios lasa-ma cu de astea

| mona a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu dupa ce mai pui intrebari asa aiurea daca comentezi la fiecare raspuns primit, tu alegeti partenerul dupa marime atunci

| lo a răspuns:

Fiecare persoana este frumoasa in felul ei.Alege-o in functie de ceea ce iti spune inima.Acum depinde si ce vvrei, doar sa te distrezi sau o relatie lunga, stabila.O persoana care sa te iubeasca si sa te inteleaga sau una indiferenta fie ea frumoasa sau cea mai frumoasa si fie relatia lunga sau scurta.Alegerea se face in functie de mai multi factori nu doar dupa frumusetea unei persoane.

| RAY explică (pentru lo):

Ai dreptate, dar in ziua de azi foarte mult se pune accent pe fizic

| lo a răspuns (pentru RAY):

Da,dar se pune problema si compatibilitatii.Si aici revin la cele spuse mai sus.

| RAY explică (pentru lo):

Daca obseervi ca fetele nu te plac ce poti face?

| lo a răspuns (pentru RAY):

Nu putem fi pe placul tuturor si nici nu putem fi displacuti de toti.Cu siguranta, sunt si fete care te plac, dar inca nu le-ai gasit.Presupun ca nici tie nu-ti plac toate fetele.

| RAY explică (pentru lo):

Sincer daca as spune da as minti, deci cred ca de multe ori ne mintim si pe noi intine

| h3r a răspuns:

Nici una, nici alta.

| Oana92 a răspuns:

In functie de ce simtim pentru el..si in functie de caracter!

| Exilee a răspuns:

Nu sunt pretentios. Sa fie frumoasa, inteligenta,intelegatoare, dulce. ATAT! Nu am pretentii mari.
Nu vreau sa ma laud( desi in ultima vreme cam asta fac),dar nu sunt un tip obsedat (la maximum) de fizicul fetelor sau ''vanator de sange''. Virgina sau nu, conteaza sa ma iubesca si sa fie fidela. Din NEFERICIRE, atentie, femeia in zilele noastre este dupa bani bani si iar bani. Apoi adauga si fizicul baietilor. Culmea e ( cunosc FOARTE MULTE CAZURI) ca majoritatea fetelor extrem de pure si fine (pacat ca le-am pierdut),studente erau, se uitau la barbat: dupa fizic si bani. Dupa casatorie, recent am auzit ca s-au si despartit laughing. In schimb, cei c-un fizic nu prea dotat si bine-pus la punct, au inceput sa-si faca viata,bucurandu-se c-au facut alegerea corecta.
Tot ce conteaza, si le doresc tuturor,este sa ajunga sa intemeieze o familie pe placul lor, sa-i pretuiasca zi de zi. Acesta ar fi si o bucurie pentru Creatorul nostru. Sa intemeieze o familie, toti romanii, sa-si aleaga perechile potrivite astfel incat sa duca mai departe Romania din toate punctele de vedere.

Mai adaug: trebuie sa fie EXTREM DE NOROCOS un barbat ce are langa el o tanara gingasa,pura,frumoasa, inteligenta, muncitoare, intelegatoare, fidela.

| MaliciousDeath a răspuns:

Stii(probabil nu stii) zicala aia...
"Acceptam iubirea pe care consideram ca o meritam."
Si cu aspectul fizic e cam acelasi lucru, doar ca multi nu realizeaza.
Niciuna dintre variante.

| kbxftw a răspuns:

Alegem partenera care ne atrage.
Ce tu te uiţi pe stradă să vezi care-i mai bună şi pe aia o iei? Asta ar însemna că alegi numai după înfăţişare.

| DudyyGreen a răspuns:

Traim intr-o lume superficiala plina de materialitate... Nu conteaza exteriorul!

| NataliaElena22 a răspuns:

Eu de obicei merg pe proverbul " Ce se aseamana, se aduna ".
Si sunt sigura ca sunt cazuri foarte rare, cand o fata, mai putin frumoasa/desteapta are langa ea un baiat popular/inteligent.

Fiecare persoana, are un ideal de barbat/femeie in viata. Oricat ar spune: " nu conteaza cum arata " eu cred ca aspectul fizic conteaza foarte mult intr-o relatie. Este primul lucru care te atrage la o persoana, si daca este ceea ce cauti, vei avea aceea sclipire, acel gol in stomac cand il vezi/auzi.

Ca o relatie sa mearga, trebuie ca cei doi parteneri sa se completeze si impreuna sa formeze o echipa.

Sunt multe criteriile pe care fiecare om se bazeaza cand are ganduri serioase cu o persoana.

Asa vad eu "relatia perfecta ". desigur, fiecare persoana poate are o alta perspectiva. voi mai reveni sa vad si alte raspunsuri, m-ai facut curioasa cu aceasta intrebare. happy

Bafta!

| pupuproblema a răspuns:

Nu iti alegi partenerul dupa cum arata ci dupa ce este in interior mai bine zis frumusetea interioara!

| DeDeniisaa a răspuns:

Asta nu conteaza...ai sa vezii ca persoana cu care vei fii si chiar o sa iti placa de ea nu o sa prea conteze cum arata...
da in zilele de azii lumea se uita mai muklt la fizic... Asta depinde de tine :*