| vanpersie a întrebat:

Cum credeti, este posibil sa ajungi totusi in inima unei fete chiar daca ea ti-a spus deja de 2 ori ca mai mult decit prietenie nu poate fi vorba?

Răspuns Câştigător
| RobYnRobYn a răspuns:

In primul rand, dragul meu, o relatie se bazeaz pe prietenie! Te-ai interesat de ce ii place fetei, ce gusturi are? Ce flori ii plac? Ce muzica asculta? Cum ai incercat sa ajungi in sufletul ei? Iar daca ea ti-a spus DOAR PRIETENIE inseamna ca e obiectiva, ca a impus o limita pe care tu trebuie sa o respecti.Probabil nu doreste si nu poate da decat atat! Va trebui sa-i respecti opinia si lasa timpul sa decida ce va mai fi intre voi! Intre timp gandeste-te la ce ti-am spus!

3 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Hm...pai.poate da, poate nu.Cine stie ce e in sufletul ei? Poate are un alt motiv pentru care nu vrea sa fiti mai mult decat prieteni...

| Johny89 a răspuns:

Incearca man si a treia oara dar lasa sa treaca un timp. timp in care uh incearca sa te apropii mai mult de ea, incearca sa obs si uh chestiile pe care le a zis si mariamada3000.si dupa incearca cand simti uh ca ai o sansa...am trecut prin asta si eu si a treia oara o mers(dupa ce o trecut o perioada mai lunga in care am fost foarte buni prieteni)., sfatul meu este sa incerci dar nu dupa o saptamana sau o luna, lasa si uh sa treaca cat de cat ceva timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti ea are un motiv intemeiat pentru care face asta. daca o iubesti accepta varianta asta