| anonim_4396 a întrebat:

Heyo!

Credeti in prietenie cu o fata si un baiat? Adica prietenie ca intre de fete (de exemplu), conversatii lungi etc. Credeti?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu cred în așa ceva!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Se poate.

| BiuL a răspuns:

Eu cred.

| neutrino a răspuns:

Prietenia-i prietenie si ea nu depinde de sex.

| anonimg a răspuns:

Da; dar este recomandat numai ca acela/aceea sa fie dorit/a pentru casatorie. Caci daca unul dintre ei au prieten o persoana de sex opus, aceasta inseamna flirt si este pacat; aceasca este inselatorie sau inceputul acesteia.
"Poate merge cineva pe carbuni aprinsi, fara sa-i arda picioarele? (Proverbe.6:28) In curand o sa se aprinda talpile unul pentru celalalt.

| Lawliet14 a răspuns:

Greu, iar dupa casatorie ce faceti? In colaborari de serviciu insa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA.Insa la un moment dat, tot se va indragosti unul dintre ei de celalalt.am avut asemenea prietenii.

| Exaizo a răspuns:

De ce nu ai face-o?

| andreimada a răspuns:

Cred în așa ceva. Respectă și vei fii respectat.
La nivelul acestei prietenii, se află niște reguli de respect, care poate ține această prietenie foarte mult. Deci da, totul se bazează pe încredere și respect. O fundă?

| az123 a răspuns:

Nu. nu poate exista simpla prietenie intre baiat si fata deoarece mai devreme sau mai tirziu cineva va incepe sa aiba sentimente, iar consecintele vor fi doar dezamagire si durere.

| alexuthza a răspuns:

Exista prieteneie intre o fata si un baiat. Si da, mai sunt baieti pe care nu ii deranjeaza sa tina o conversatie lunga asa cum fac fetele, sau sa vorbeasca despre lucruri neimportante si chestii de genul asta. Dar, ca sa stii, la un moment dat, unul dintre ei, fata sau baiatul, o sa inceapa sa aiba si altfel de sentimente in afara de cele de iubire prieteneasca. Intotdeauna se intampla asta pentru ca e imposibil sa nu dezvolti asemenea sentimente fata de o persoana cu care te intelegi foarte bine.
Exista prietenie intre o fata si un baiat, dar aceasta prietenie se va transforma pana la urma in dragoste.
Scuze pentru romanul pe care ti l-am facut. Cand incep nu pot sa ma mai opresc. happy

| PROmarteMUSK a răspuns:

Da! De ce nu?

| Diana_Diana_Þ_1992 a răspuns:

Precum eu.

| lisa110 a răspuns:

Am doi colegi asa

| Maryaaaaa a răspuns:

Da, normal. Sunt baieti mai ok decat o fata, in sensul prieteniei. Numai ai gr