| maxim789 a întrebat:

Cum cuceresti o fata care iti place?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

În primul rând fii tu însuți. În al doilea rând trebuie să fii mereu atent cu ea, să îi arăți că o placi și că o respecți pentru ceea ce este. Dacă te place și ea o să observi, trebuie doar să-i spui că îți place de ea dup-aia și totul o să fie bine. Dacă nu te place însă îți cam pierzi timpul după părerea mea.

| maxim789 explică (pentru mastadont):

Multumesc

| Cartoful514 a răspuns (pentru mastadont):

Vezi că îl bagi în FRIEND ZONE!
Cică:"trebuie să fii mereu atent cu ea". Cine crezi ca e el? Ta-su?
Dacă se duce la ea și îi spune că o place, probabil ea va zice:"nu ești singurul, să știi,", sau:"și eu mă plac pe mine"

| Cartoful514 a răspuns:

Salut! Am 16 ani,deci nu cred că te pot ajuta prea mult,dar o să-ncerc.
Apreciez că nu te dai cine nu ești și recunoști că ai anumite probleme.
Eu zic să o faci,indiferent câte emoții o să ai,indiferent dacă mai e cu o prietenă,indiferent dacă e cu mă-sa la piață(bine,nici chiar așa). Emoțiile nu o să dispară de la sine,tu trebuie să-ți învingi monștrii din interior. Dacă n-o să te duci să vorbești cu ea atunci când o vezi,o să te simți foarte prost și o să îți promiți că data viitoare când o vezi o să fii natural,așa cum ești cu prietenii tăi, dar data viitoare când ai văzut-o, se întâmplă același lucru și ciclul o ia de la capat. Știi ce se poate întâmpla cel mai rău? Cel mai rău lucru ce se poate întâmpla este să te refuze, mare lucru.
După ce i-ai luat numărul, aștepată cam 2 zile până să o suni,ca să îi arăți că ești indiferent și că nu prea îți pasă de ea, chiar dacă în realitate dai la labă pe poza ei de pe:"WhatsApp"(știu cum e). Doar aparențele contează! Nu fii tu însuți! La întâlnire nu-i aduce flori, nu plăti nota de plată, tachineaz-o dacă se comportă ca o fetită
Baftă, coițe!