| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cum D-zeu fac sa-l uit odata? straight face Va roog, spuneti-mi ce m-ar ajuta sa-l uit mai repede pe fostul meu prieten? Eram prieteni f buni inainte, flirtam mereu, iar dupa ce ne-am despartit ne-am mai vazut de cateva ori, si eram foarte distanti. Nu inteleg ce are asa special de nu-l pot uita nici cum. M-am despartit de el, si acum imi este greu sa-i spun ca il vreau inapoi, deoarece pe el il vad foarte indiferent. Mi-a povestit chiar odata de fosta lui prietena(o prietena de-a mea) ca e foarte de treaba, matura, etc. Nu stiu de ce a facut-o, dar eu l-am ascultat, i-am sustinut parerea, nu sunt invidioasa, dar ma doare cand vad ca nu-i mai pasa. El e f orgolios( ca mine). Chiar nu-i mai pasa, sau vrea doar sa arateasta? Vreau sa-l uit fiindca deja au trecut 6 luni de cand ne-am desp, si nu am mai avut prieten de atunci. Am refuzat doi baieti deja, fiindca speram la el... dar acum speranta deja e de mult pierduta. Sfaturi, va rog! FUNDITA

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca, cea mai eficienta "metoda" de vindecare este sa nu mai incerci, in sinea ta, sa-i acorzi circumstante atenuante gen "vrea sa DOAR sa arate asta"! la modul sigur, el nu s-a calugarit asemeni tie! S-a terminat si gata! viata merge inainte! De ce sa-ti refuzi o noua prietenie?

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Evita-l cat de mult poti si fa-ti alt prieten. doar asa o sa-l uiti crede-ma.winking

| ahlrh a răspuns:

Am citit doar: "Cum D-zeu fac sa-l uit odata?" si deja vreau sa-ti zic.
Cand o sa-l uiti o sa realizezi ca ai pierdut atatea gandindute la el, iar el gandinduse la fel ca tine la alta(u)...
O sa fii fericita, dupa realizare dar tot nu vei scapa de amintirile cu el din cauza ca din cauza lui ai pierdut timpul.
Sfat gandeste mai bine la ce pierzi din cauza lui, si fal sa fie invidios pe fericirea ta.Chear o sa mearga, iar tipul va ramane: :o.
Unii o fac intentionat dar nici voi toate fetele nu sunteti prea cuminti laughing

| vio122 a răspuns:

Eu zic sa eviti sa il mai vezi o perioada, sa iesi mai des cu prietenii si sa te distrezi.fii si tu indiferenta, chiar daca nu poti! eu asa am facut si am reusit.tongue

sper sa iti fie de ajutor.tongue