| bbnnmm a întrebat:

Cum e sexul anal?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bun pentru cei care nu se descurca pe cale normala.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Excitant si dureros, necesita pregatire minutioasa

| RAY a răspuns:

Duce la hemoroizi, eu nu recomand asa ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca esti insarcinata nu presupune incetarea sexului vaginal si adoptare sexului anal. Sexul anal se poate intretine ocazional, sa reprezinte de fapt doar o fantezie sexuala. Un sex anal "placut" dar mai ales igienic presupune foarte multa pregatire. Pentru femeie sexul anal de obicei/de regula este doar dureros, pentru barbat poate fi foarte satisfacator. Statistic se pare ca este practicat doar de o minoritate, fiindca sexul anal este perceput ca fiind un sex anormal, o perversiune imorala. Riscurile practicarii acestui tip de sex sunt foarte neclare deoarece datele sunt destul de putine si cele existente in marea majoritate sunt contradictorii. Pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-i faci prietenei clisma inainte de a incepe sexul pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie de lubrefianti de calitate speciali, deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros in egala masura pentru ambii parteneri.In cazul in care tu ai un penis viguros/zdravan, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ii produci/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor dar din pacate se vindeca foarte greu. In consecinta pentru practicarea sexului anal in mod constant este necesara o pregatire adecvata si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. In cazul in care doriti doar sa experimentati ceva inedit in vederea satisfacerii unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata, insa in acest caz exista riscul de a iti manji "barbatia" cu "rahat"/fecale. Multa sanatate.

| bbnnmm explică (pentru corbulalbrosu):

Am zis că sunt însărcinată?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru bbnnmm):

Imi cer scuze, intro intrebare anterioara ai intrebat de sexul practicat in perioada de sarcina ceea ce putea induce ideea de a interpreta si astfel.

| mihai69 a răspuns:

Poate fi oricum, de la excelent la groaznic, în funcție de parteneri.

| sofisis a răspuns:

Daca partenerul e experimentat si stie cum sa te ia.e foarte misto.
Daca in schimb e un taran interesat doar de placerea lui sau e incepator... poate fi foarte dureros pentru femeie.

| peperonies a răspuns:

De ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ca si viata, murdar, urat mirositor si periculos. Nu trebuie ratat!

| PogChamp a răspuns:

Sunt unele persoane care isi introduc si 3 organe genitale barbatesti in anus, desi probabil difera de la individ la individ si pregatirea pentru act.

| Loredana12031995 a răspuns:

Buna! Eu am încercat de cât o singura data si vreau sa îți spun ca este dureros la început, este mult mai excitant pentru bărbați de cât pentru femei. Ei bine poate la tine va fi altfel. Încercarea moarte nu are! Este doar o părere happy

| Bogdan_Gheorghe_Adumitresei_1985 a răspuns:

Frumos, adânc și câteodată MURDAR!

Întrebări similare