| mentholinks a întrebat:

Cum faci o femeie sa se indragosteasca de tine dintr-o singura privire?

40 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Bun deci: Vezi omul da iti place fizic,il vrei langa tine,te gandesti mereu la el cat e de frumos sau nu stiu ca iai auzit glasul sau vazut privirea te indragosteti (iti place,simti fluturasi in stomac,iti e in creier,iti cresc bataile inimi DRAGOSTE deci) ca dispare la scurt timp sau ca il iubesti pe parcur daca stai cu el e adevarat si normal si se poate intampla.
Eu m-am indragostit la prima vedere cand m-am intalnit cu omul respectiv pe strada a zis doar un buna si eu m-am uitat sa vad cine e si din momentul ala am simtit fiori, pulsul, dorinta pentru ca asa functioneaza dragostea. Poti sa o ai dupa ce comunici sau cunosti un om sau poate pur si simplu sa ti se intample pentru ca te atrage fizic, atitudinea, postura etc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Uite, iti mai raspund o singura data, apoi nu-ti mai raspund, ca dai dovada ca esti femeie si nu te poate convinge nimic.
Tu te contrazici singura. Ceea ce simti la prima vedere este doar o puternica atractie fizica, atractie ce poate sau nu sa se transforme in iubire. La tine a fost un caz fericit ca prima etapa - cea de atractie fizica - a fost scurta si ai trecut la a doua etapa.
Dar s-au intamplat atatea cazuri in care "la prima vedere" ca sa spun asa persoana parea una deosebita, ca dupa o ora, o zi, o saptamana sa-ti dai seama ca intre ceea ce te-a atras la prima vedere este fals sau totul umbrit de comportamentul, inteligenta (lipsa de inteligenta) si modul de a fi a persoanei respective. (De cate ori nu m-am intrebat de ce oare natura a pus in anumite corpuri angelice, atat de putina inteligenta sau un caracter atat de infect?!)
Eu iti spun: da-le voie celor cu mai multa experienta (chiar daca nu te increzi in ce spun specialistii) sa iti arate ce-i cu "dragostea la prima vedere". Cat priveste fluturasii si celelalte fenomene... acestea se manifesta si la atractia fizica (sau mai bine zis, mai mult in aceasta etapa). Iubirea este un fenomen mult mai profund, unde respectul este pe primul plan si caruia i se alatura ulterior ratiunea. Nu trebuie sa confundam iubirea cu sexul (atractia sexuala), unde se spune ca "participantele" nu stiu carte si nu au ratiune. (ma refer la organe).

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ma fac ca nu am vazut faza aia cu femeia de la inceput si tin sa te atentionez intr-un mod ok ca nu este frumos.Si trecand peste e ultimul mesaj pe care ti-l scriu si eu si te-as ruga sa faci diferenta intre iubire si indragostire.Nu ai cum sa iubesti la prima vedere am spus ca te indragostesti, atractie fizica, dorinta si toate alea ceia ce nu este neaparat sa te tina o viata sau ani de zile. Poate sa iti treaca la ceva timp dupa ce cunosti acea persoana sau ma rog....Asa ca nu are rost sa o lungim ca vorbim impreuna, ne intelegem separat si pe alte criteri.Tu esti cu dovezi stintifice eu cu dovada a ce simt eu si corpul meu.

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Oare!? Bani nu aduc săracia!

| Romanul86 a răspuns:

Îi spui : Am bani că nu poți să îi cheltuiești! laughing))

| Romanul86 a răspuns (pentru Freya1):

Exista dragoste la prima vedere dar doar când ești adolescent.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Man daca vezi un gandac in mancarea preferata o sa isi placa apoi gandaci sau un sobolan mort? eu vorbeam de altceva de atractie fizica involuntara

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Înțeleg ce zici, da, atractia fizică nu are legătură cu bani. Oricum femeile vreau un statut social, în general, adică bărbatul ei să nu fie un loser.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Asta am spus si eu ca nu are legatura

| Freya1 a răspuns (pentru Romanul86):

Se poate, nu stiu care sunt varstele exacte la care poti sa traiesti sentimentul ala sau daca e o varsta anume...