| Bibi_1569 a întrebat:

Cum faci sa se indragosteasca cineva de tine?

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fii tu insati!

| Parintele a răspuns:

Sa fii genul ei!winking

Bula
| Bula a răspuns:

Esti atent, dragut, comunicativ, etc cu ea / el.
Dupa un timp apare efectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa cultivezi in tine calitatile pe care le respecti la el sau ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te faci placut/a, comunici foarte mult, ii dai multa atentie apoi il/o intrbi ce-i place sa faca, daca are probleme ofera-te sajuti si... dragostea vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vb frumos, sa fii comunicativa si cel mai important lucru sa il ajuti si la bine si la rau sa fii alaturi de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cred ca comunicarea este cheia... vorbitzi despre voi despre tot ce aveti in comun si nu numai dar faceti in acel fel in cat sa va uitati pe ceas si sa exclamatzi. Wow ce a trecut timpu sti u timpu trece repede cand esti cu cineva drag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cred ca trebuie ffff mult sa ii arati ca poate avea incredere in tine, sa stii sa ii fi si prieten/a atunci cand e cazul amic/a, iubit/a.trebuie sa il/o intelegi cand are o problema etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi la inceput mai indiferent fata de persoana respectiva, sa nu iti pese asa mult, stiu ca ii greu dar merita efortu, trebuie sa fi glumet, dar si glumele sa le faci cu cap si cand trebuie, sa fi comunicativ cu persoana respectiva, dar cel mai mult conteaza indiferenta fata de acea persoana, sa fi rece. asta o spun din proprie experienta,, nu din carti sau reviste. sper sa va ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vb k el mult si cand are nevoie de ajutor oferate si dragostea apare incet incet:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc Dana Rednic si am 9 ani stiu ca sunt cam mica pentru a avea un iubit dar sa iti zic cava trebuie sa fi mai interesata de cea ca face el sau ea si sa mai discuti cu ace persoana si sa vezi ca totul se va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul tine de a fi comunicativa cu el/ea. o stiu din propria esperienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerci sa fii tu insusi asa mi s-a intamplat si mie fi cat poti de sincera si arata-i ca estio fata de treaba

| Grey a răspuns:

Glume...glume...glumelaughing [ incerca sa intelegi ce vrea... si ajuta p acel cineva cu sfaturi bine gandite si NU UITA: strecoara si putine GLUME printretongue]

| anemona111 a răspuns:

Pai trebuie sa ii acorzi mai multa atentie decT CELORLALTE pers sa ii vorbesti oarecum cu mai multa caldura ...incearca sa aflii de la el lucruri care ii plac sau pur si simplu cum isi petrece viata in principiu sa vorbiti foarte mult iar el va incepe sa se ataseze de tine si sa nu mai poata sta fara tine big grin... sper ca te'am ajutat

| irinuk a răspuns:

Ce sa zic si eu sunt in aceeasi situatie si krek cel mai important lucru este k in lumea asta nu exista doar un singur baiat si nu merita sa plangi doar pentru unul singur.viata merge mai departe