| cAsToR3 a întrebat:

Cum faci sa-ti cumperi prezervative din supermarket daca esti minor {ai 15 ani}, fara ca vanzatoarea sa remarce?

Va rog sa va abtineti de la comentarii de prost gust, jicniri sau "mijtouri". Multumesc pentru intelegere!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU este interzisă vânzarea către minori, deci pe vânzătoare nici n-o interesează asta!

5 răspunsuri:
| adytzaPtk a răspuns:

Pune si tu pe cineva sa iti ia!

| EdiiThxoxo a răspuns:

Nu are nici o legatura faptul ca ai 15 ani. nu e ilegal. ilegal e sa cumperi alcool sau tigari. asta doar in cazul in care ti-e rusine, dar totusi n-ai de ce, poti ruga un prieten mai in varsta sa te ajute si sa iti cumpere.

| neutrino a răspuns:

De prost gust cred ca e, minor fiind, sa incerci sa cumperi prezervativ si nici sa nu reusesti.

| Ekcstsy a răspuns:

Scrie cumva interzis comercializarea catre minori si nu stiu eu? "Jicniri si mijtouri" vei primi daca vei mai scrie asawinking. Nu te intreaba nimeni nimic daca le cumperi. Eventual in gandul lui/ei ar aprecia ca stii sa te protejezi. Cel mai bine te duci in farmacie. Alea de acolo chiar ca nu intreaba nimic.

| anonim1402 a răspuns:

O sa vada ca doar totul trece prin mana ei cand le scaneaza