| Sergiu_Olar_1990 a întrebat:

Ce fac daca vanzatoarea de unde cumpăr prezervative nu imi da pentru ca sunt minor?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Stai calm sergiu o sa iti dea, ei chiar se bucura sa stie ca cineva doreste sa o faca protejat, daca stai undeva la tara pe acolo lumea e mai barfitoare si curioasa de felul ei fiindca te cunoaste, dar oricum nu o sa iti zica nimic plus ca sunt multe farmaciii si multe magazine de unde poti lua succes

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

M-ar mira sa se intample asa ceva,interesul ei e sa incaseze.
Dar ii poti spune simplu ca le iei pentru fratele tau,pentru un vecin sau pentru altcineva, pur si simplu.
Sau, poti merge frumusel la alt magazin, o farmacie, de preferat.

| Alexandru0007 a răspuns:

Trimite pe altcineva mai mare daca nu esti sigur ca iti da

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ma mir ca tot felul de lume spune ca "interesul lor e sa vanda" Mai presus de interes e legea. Legea nu interzice minorilor sa cumpere prezervative ci doar alcool si tigari. Din moment ce varsta pentru consimtamant e de 15 ani ar fi si culmea ca un minor sa nu poata cumpara prezervativ. Daca nu-ti da o poti reclama pe vanzatoare.

| MiyakoSaki a răspuns:

Spui ca sunt pentru parinti happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu prea cred sa intample asa ceva.
Am vazut cazuri in care vanzatorii dadeau tigari la minori, desi legea interzice acest lucru.
Daca nu este o lege in acest sens, nu vad de ce ar refuza.
Poti merge la alt magazin.

| ywar a răspuns:

Ii spui ca o ai de un metru si o sa o cam doara cand o sa i-o bagi toata! Ce sa-ti spunem prietene? Intrebarile tale sunt penibile, si frizeaza penibilul. Hai te rugam, straduieste-te si du-te la o farmacie si lasa-ne in pace cu problemele tale existentiale!

| pietrean a răspuns:

Dragul meu, ai mai pus o data aceasta intrebare si ai primit 35 de raspunsuri(mai mult sau mai putin, deoarece ai "produs" si o mica furtuna).Ba chiar ai dat fundita raspunsului care ai crezut tu ca te multumeste.
Intrebarea mea ar fi:de ce mai intrebi inca o data?

| methodmen a răspuns:

Ii spui ca daca i-ti da poate treci si pe la ea mai tarziu nu de alta dar sa-i scoti acreala din ea.

| RaDuk a răspuns:

Simplu, daca nu vrea sa iti dea ai mai multe variante:

1. Trimiti un prieten mai mare
2. Te duci la alt magazin

P.S. Eu zic ca o sa iti dea, pe mine niciodata nu m-a intrebat ce varsta am, mi-a dat cu zambetul pe buze. Cum a zis si Vocea, multora le pare bine ca te gandesti mai intai la protectie decat la actul in sine

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

Varsta legala pentru a intretine relatii sexuale este 15 ani. Acum daca ai 12 ani iti dai seama ca o sa se uite putin ciudat la tine.

| Sergiu_Olar_1990 explică:

Draga Pietrean prima intrebare a fost complet diferita de a doua daca nu iti plac intrebarile mele nu mai raspunde la ele bine, a si apropo nu e vina mea ca au inceput sa certe.

| Hardut_Larisa_2000 a răspuns:

Astepti pana la 18 ani, ce dracu'?! Toti va cacati pe voi ca vezi Dragă Doamne vreau să fac s**. Așteptați frate! Aveți o viață întreagă la dispoziție! Muriți dacă nu vă f*****(scuza-mi expresia) de la 14-15-16 ani? Este timp o viata intreaga pentru asa ceva. Te rog, așteaptă fata potrivita, momentul potrivit si varsta potrivita.

Scuze daca te-am jignit, dar ăsta-i adevărul. Succes! :*

| Hakuouki a răspuns (pentru Hardut_Larisa_2000):

Larisa are dreptate. Totusi, sfatul meu este urmatorul, daca vrei sa faci sex si nu iti da prezervative, iti bagi p*** in magazinul lui si nici nu trebuie sa ai prezervativ cand o faci.winking