| AlexC1165 a întrebat:

Poți cumpăra prezervative de la supermarket sau de la farmacie ca minor? E neapărat să ai peste 18 ani ca să faci asta?

Răspuns Câştigător
| Willis a răspuns:

Nu am văzut sau auzit de o restricție pentru asa ceva la prezervative. Apoi dacă întreabă, fratele tău te-a rugat să i le cumperi.

| AlexC1165 explică (pentru Willis):

Bună idee rolling on the floor)))))) ( și mersi de răspuns )

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se ia nimeni de tine pentru asa ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa cumperi prezervative fara sa-i intereseze sau sa te intrebe cineva la ce le vei folosi chiar si daca esti copil. Prezervativele pot fi folosite in fel si chip : pentru a face o prastie ''performanta'', bombe daca sunt umplute cu... apa, sau ca niste baloane mai aparte daca sunt bine umflate... cu aer. Partea proasta ca sunt cam scumpe pentru astfel de distractii. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da, poti cumpara. Nu te intreaba nimeni de ce sau pentru ce cumperi prezervative.

| Andreeush a răspuns:

Nu e nici o restricție stai liniștit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți cumpăra prezervative indiferent de vârstă, și explicația e destul de logică: dacă vânzatorul/casierul refuză să dea prezervative unui minor, atunci minorul va face sex neprotejat, și va exista riscul unei sarcini nedorite.
Deci oriunde te-ai duce, nimeni nu îți va spune că nu poți cumpăra prezervative. Plus că unii nici nu se uită la client să vadă (presupună) câți ani are. Poate doar dacă e vorba de alcool.

| Laura8963 a răspuns:

Cu siguranța poți

| Andrei937 a răspuns:

Nu e nici o restrictie, le poti cumpara si daca esti minor. Dar daca tot vrei sa cumperi si iti este putina rusine, poate ai emotii sa zic asa (asa eram eu la inceput cand cumparam primele pachete de prezervative), iti mai cumperi si o punga de chipsuri, un suc, etc.