| Prezidentul a întrebat:

Cum ies din "friend-zone" ca sa ajung mai aproape de ea?

7 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Elimini încet acel comportament prietenos fata de ea si începi sa fi ''mai apropiat '', ii dai de înțeles prin gesturi ca iti place de ea si vezi cu reacționează. Si daca observi ca si ea iti da de înțeles ca te place ii spui ca iti place de ea. Bafta

| Wihox a răspuns:

Daca ar exista un raspuns atat de usor incat sa fie scris intr-un raspuns pe TPU nu ar mai fi nimeni in friendzone laughing

| neutrino a răspuns:

Cu multa rabdare si ceva intelepciune.

| NH4OH a răspuns:

Buna.
Friend-zone-ul se poate schimba datorita ei, nu tie. Tu, trebuie sa ii dai semne ca o placi mai mult ca pe o prietena, iar ea trebuie sa-si dea seama. Daca si atunci iti da friend-zone, vrea sa fiti doar prieteni, nimic mai mult.
Pana atunci, fa-ti curaj, ia-o in brate, zambeste-i, fa-i complimente, povestiti-va lucruri amuzante din viata voastra. Simtiti-va bine. Bafta!

| TeckTonik997 a răspuns:

De ce trebuie sa importam cuvinte/expresii de afara care sunt si cretine, dealtfel. Pur si simplu, stai mai mult cu ea, vorbesti mai mult cu ea si daca e proasta si nu se prinde sau nu se arata ii spui, ma fata, imi placi.

| Lothar a răspuns:

Evident, ca sa iesi din friend-zone trebuie sa incetezi sa fii prietenul ei.
Daca deja sunteti prieteni buni i-ai dat impresia ca esti doar prieten, nimic mai mult.
Trebuie sa o seduci, trebuie sa intri adanc in inima ei
Lasa mi un id si iti dau cateva sfaturi

| cristiulm211231 a răspuns:

„Friendzone-ul este locul psihologic în care te pui singur
când te porți ca un prieten cu persoana care vă place
pentru că nu ai curajul să te comporti diferit"