| Elena1234456 a întrebat:

Cum ii dau de inteles ca il plac? Sunt timida si nu pot sa-i spun in fata, iar asta devine pentru mine o mare problema.Este coleg de clasa cu mine... astept pareri :*.

Răspuns Câştigător
| ing. a răspuns:

Buna. Ii dai de inteles ca il placi, bagandu-te in vorba cu el, zambindu-i foarte mult, privindu-l intr-un mod intens, poate invitandu-l la un suc.happyIncearca sa aflii ce ii place lui, si sa vezi daca ai gusturi comune cu el.Trebuie sa fii sincera si deschisa, dar sa nu insisti prea mult! Succeskiss

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trimitei un biletel, sau roaga o prietena sau un prieten apropiat sa ii vorbeasca despre simpatia pe care o ai pentru el.winking

| Cryssy a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida pentru ca asa ai de pierdut. Trebuie sa vorbesti cu el, sa il inviti undeva (stiu, baietii ar trebui poate sa faca asta, dar uneori mai trebuie sa luam si noi atitudine)...

| pendula a răspuns:

CUm a zis si ing nu insista. in rest zambeste frumos, fai oki dulci dupa parerea mea orice baiat si-ar da seama ca il placi big grin mult noroc happy

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Poti sa ii dai de inteles prin modul de a te comporta cu el fata in prezenta celorlalti colegi, poti discuta cu el pe o anumita problema pe care nu ai inteles-o is vrei sa ti-o lamureasca. Il poti intreba daca doreste sa te conduca pana acasa, si la despartire ii dai un sarut pe obraz si ii multumesti, rugandul sa vina sa te ia si dimineata.
Incearca sa fii cat mai sincera si deschisa, sa fii tu insuti.
Mult succes.

| Slavic a răspuns:

La fel aceeasi problema sonia du-te la el si spune-i tu vrei sa ne intalnim sau vb cu el pe net si tragel delimba iti spun ca merge scrie-i inimioare diferite si tot o sa fie binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un coleg de clasa de care imi place! eu nu sunt timida si i-am spus! asa ca fa si tu la fel!

| smiley11231 a răspuns:

Ii zici pe mess. asa am facut si eu... laughing. adica no. incepi asa: sall. cmf? auzi...
tzia de cine iti plk din clasa?
chestii de genu'.

| andrutsa_6537 a răspuns:

Buna.Si eu sunt o fire timida, dar mi-am luath inima`n dintsi si i-am zisblushing : te iubesclaughing asa deodatha big grin.

| valibot29 a răspuns:

Vorbindui deschis despre ce simti pentru el. Spunandui adevarul