| Andreea_Monica_1978 a întrebat:

Hei TPU... UItati am un coleg dragut pe care il plac dar nu stiu daca ma place! sad Pai toto din clasa spun ca ma place, se holbeaza la mine in ore... dar nu sunt convinsa total si sa mu imi spuneti sa ii zic ce simt pentru ca nu o sa o fac pentru ca sunt super timida. si app sunt clasa a cincea

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci lasa-l si ia cartea de limba romana. E groaznic cum scrii si oricum esti prea necoapta pentru asta.

| LTAA a răspuns:

Pe mine cumva?

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Sincer, eu zic ca in clasa cincea "iubirile" vin si pleaca de 10 ori pe zi, mai ales in cazul baietilor, asa ca nu are rost sa te stresezi cu el. Daca te vei implica prea tare emotional in toata treaba asta iar apoi vei afla ca nu te place, vei ajunge trista si indurerata (iti spun asta din propria experienta), pentru ca la varsta ta fetele au tendinta de a lua relatiile foarte in serios. Insa, crede-ma, nu e nimic serios. Totul e doar o joaca in clasa a cincea, chiar si intr-a opta e inca o joaca. Scoala generala nu e deloc timpul potrivit pentru iubire. Nu iti pierde copilaria pentru baieti, nu are rost. happy