| G a întrebat:

Imi place de un coleg si vreau sa-i spun dar nu stiu cum. crying
sunt o persoana timida, nu mi-e chiar la indemana sa-i zic direct in fata. un alt coleg s-a oferit sa-i spuna el dar nu prea vreau, mi se pare prea de clasa a IIIa. de la inceputul anului i-am tot dat semne ca il plac (gen zambit, flirtat, dar cu masura sa nu par disperatalaughing ), o alta idee ar fi sa mai astept dar nu pot, am concurenta (inca doua fete). laughing ceva sfaturi? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

thinking
Sincer nu stiu ce sa zic.
Daca nu vrei sa-i spui si esti mai timida, nu-i spune.
Adica poate nu esti destul de pregatita sa-i spui. Intre timp, mai da-i niste "semnale" ca-l placi :
-loveste-l "accidental";
-zambeste-i;
-fa-i cu ochiul etc.
Atunci cand simti ca esti suficient de pregatita spune-i.
Pe de alta parte, daca nu-i spui, poate sa interpreteze gresit mesajele pe care i le transmiti.
Nu e de ocolit nici solutia cealalta. Pune pe cineva(un prieten comun) sa-i vorbeasca mult despre tine, chiar sa-i spuna ca-l placi.
Nu trebuie sa faci ce fac celelalte fete, o sa-l plictisesti, cauta ceva original si cu siguranta o sa-l cuceresti. Fii diferita, fii naturala, fii unica!

| Just4FunHD a răspuns:

Si eu sunt timid. In schimb imi place adrenalina ce o simt cand intru in vorba cu cineva placut mie. Am primit multe suturi in fund caci nu stiam sa duc pana la capat o conversatie. Dar am avut doar de invatat. Nu iti fie frica de nimic. Incearca, nu ai nimic de pierdut doar de castigat. O abordare directa l-ar lua prin surprindere insa poti sa il inviti sa va plimbati sau sa vorbiti pe mess mai mult, daca nu mai tine faza cu plimbatul in zilele noastre, vorbiti prin sms, mai baga-te in gasca lui de prieteni sa fii mai aproape de el. in rest continua cu flirtratu, zambitul. Succes :X

| catalin94 a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu el, daca esti timida si nu ai curaj sa ii spui buna, incearca sa te duci la el si inventeaza ceva... gen,, ai sa imi dai si mie un pix, til aduc dupa ore'' asta fiind prima replica apoi fai un compliment ceva date la vb cu el si intr-un final cerei id, baietilor le place cand fatele concureaza pentru ei, aaa si nu astepta prea mult in caz ca nu vrei sa il pierzi daca mai vrei sfaturi: enighel_2007

| Andra_5738 a răspuns:

Aratai mai mult... incearca sa vorbesti cu el prin sms-uri, sa il faci sa inteleaga ca tu chiar il placi si ca nu E " vrajeala" si daca nu intelege incearca sa-i spui asta printr-un sms daca esti timidawinking succes!