| RalluRaluka15 a întrebat:

Cum ii pot demonstra prietenului meu ca sunt virgina fara sa ajung la acte sexuale?... eu sunt pitin mai dezvoltata si zice ca nu sunt, dar eu stiu ce am facut si stiu ca sunt... dar cum as putea sa ii demonstrez/arat fara a ma culca cu el?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prietenul tau si-a dat seama ca nu esti dispusa (deocamdata) sa faci sex cu el si procedeaza astfel deoarece considera ca si tu stii ca virginitatea nu poate fi demonstrata decat in urma intretinerii unui act sexual. Prin acest tertip incearca sa te influenteze ca sa-i cedezi si sa accepti sa faceti sex pentru a-i demonstra virginitatea ta.Te asigur ca el este perfect convins si constient ca tu esti de fapt virgina.Pentru a-i testa fidelitatea si sentimentele avute pentru persoana ta, te-as sfatui sa-i spui ca nu mai est virgina ca sa vezi cum va reactiona. Succes.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti merge cu el la ginecolog, dar este foarte umilitor. daca are si cea mai mica urma de respect pentru tine, nu e nevoie sa ii demonstrezi, trebuie doar sa ii spui si te va crede fara nici o ezitare. daca iti pune cuvantul la indoiala, e un nenorocit care doar te batjocoreste

| madyddd a răspuns:

Nu ai ce sa ii demonstrezi. Ori te crede, ori il lasi balta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu trebuie sa faci nimic, te tachineaza doar pentru a cadea in plasa lui si la prizontala!
Daca nu te crede, inseamna ca urmareste doar sa bifeze ceva in lista lui.
Cand iubesti, trebuie sa crezi, doar nu va c asatoriti azi si te pomenesti ca il pacalesti ca esti fata mare.
Nu te lasa intimidata si pune-l pe liber daca nu crede in tine.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce trebuie sa ii demonstrezi? Nu te crede pa si la revedere, exista si barbati in lumea asta care pot avea incredere in femei

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te crede pe cuvant, lasa-l si gaseste-ti un baiat care te intelege si cu care sa te iubesti cu adevarat.

| Dorotheea21 a răspuns:

In ce retardat ti-ai gasit si tu sa investesti sentimente...
Cere-i si tu, sa-ti demonstreze si el ca e sau nu e virgin. laughing
Unde gasiti voi toti bolnavii astia? laughing
Nu vrea decat sa te culci cu el si atat.

| Zuzazozo a răspuns:

De ce trebuie sa ii demonstrezi? Daca nu te crede e problema lui. Poate te vrea doar pentru ca esti virgina. Daca te-ar iubi nu l-ar interesa daca esti virgina sau nu. Ai grija cu acest baiat.

| Iyulia3712 a răspuns:

Dar de ce sa ii demonstrezi asa ceva? Daca te-ar iubi cu adevarat nu ar conta daca esti virgina sau nu. Ia spune-i ca intr-adevar nu esti si vezi ca probabil o sa isi schimbe imediat comportamentul fata de tine. Dupa ce (daca o sa ii permiti normal) o sa afle adevarul (d.p.d.vd. practic) o sa se caiasca (,) ca un catelus si o sa-i para rau ca nu te-a crezut (asta doar daca te iubeste, dar din ce ai scris tu aici nu pare ca ar face asta), iar atunci tu o sa-l parasesti. Bineinteles, nu te sfătuiesc sa apelezi la situatia asta daca vrei sa iti pierzi virginitatea cu cineva care într-adevăr te iubește, asa ca mai bine ii spui direct ca e un nemernic si ca daca te-ar iubi asta nu ar avea absolut nicio relevanta pentru el si te desparti de el.

| ubox7007 a răspuns (pentru Iyulia3712):

"ca un catelus si o sa-i para rau ca nu te-a crezut (asta doar daca te iubeste" serios? catelus? atunci ea este cateaua? aaa, nu, tu esti! Iubire = egalitate

| Iyulia3712 a răspuns (pentru ubox7007):

Daca tu asta ai inteles din ce am scris eu acolo inseamna ca ai o minte foarte ingusta. Din tot ce am spus reiese ca tipul nu o iubeste si mie, personal mi se pare ca nu o merita. Dar tu, de la asociatia lui cu (,) "catelus" ai ajuns la deductia complet eronata cum ca am facut-o pe ea catea. Eu ce sa iti fac daca nu gandesti corect. Si de unde asta cu "iubire=egalitate"? Din ce a scris ea ti se pare ca intre ea si iubitul ei este egalitate sau cum? Pentru ca mie mi se pare ca nemernicul ala nu cauta decat sa o bage in pat si sa isi bata joc de ea, asa cum vad ca si majoritatea celor care au raspuns la intrebare cred la fel.

| ubox7007 a răspuns (pentru Iyulia3712):

Nu, nu mi se pare corect ceea ce face el, dar nici lucrul cu catelus nu mi se pare corect, chestia cu iubire=egalitate se refera ca nu poti sa zici ca iubesti si de fapt sa iti iei un catelus/catea / sclav/a. Daca ceva nu mi-a convenit in ceea ce ai scris tu si ti-am atras atentia la asta, nu inseamna ca am mintea foarte ingusta, ci ca am gasit ceva ceea ce eu consider a fi o greseala. Si eu consider ca decat sa iti bati minea cu cineva care se uita dupa cat de virgin/a esti un naiv/a si ar trebui sa abandonezi acea relatie, dar hai sa nu fie nimeni socotit ceva ce aduce a sclav/a in acest context.

| Iyulia3712 a răspuns (pentru ubox7007):

Am inteles ce te-a deranjat pe tine, dar in situatia ei actuala mie nu mi se pare ca ar fi egalitate intre ei, ci ca baiatul o prostește si o foloseste, iar varianta pe care i-am propus-o eu (recunosc ca nu e cea mai inteleapta, dar depinde de cum vrea ea sa rezolve problema) l-ar fi "cumintit" pe acela si i-ar fi dat o lectie. Mie nu mi se pare normal ca ea sa fie calcata in picioare de idiotul ala si sa il lase sa faca asta, asa ca ar trebui sa i-o plateasca cu aceeasi moneda. Din raspunsurile celorlalti mi-am dat seama ca varianta mea impune prea multe riscuri si s-ar putea sa iasa mai rau decat in situatia actuala (in cazul in care tipul chiar o considera doar o jucarie si tind sa cred ca asa este) deci cred ca cel mai bine ar fi sa asculte si sa puna in practica ceea ce a scris corbulalbrosu, iar apoi dupa ce evidentul este confirmat, sa se desparta de el.

| ubox7007 a răspuns (pentru Iyulia3712):

Sincer, nu ma prea intereseaza asa mult intrebarea, pentru ca este foarte vaga, adevarat ca sansele sunt mai mari ca tipul sa fie de vina in acest caz si eu cred ca daca chiar asa este si in realitate, este normal sa il lase sau cum simte ea. Dar imi cer scuze pentru "atunci ea este cateaua? aaa, nu, tu esti!". Oricum eu sunt de parere ca daca cineva nu se incadreaza in cerintele tale personale, nu stai langa, acuma cu plata cu aceiasi moneda este inutila, daca ala ii face ceva rau dupa (si nu ma refer fizic si barfa este ca o bata)? Nu cel mai inteligent lucru este sa il lase si gata daca nu ii satisface asteptarile si a facut ceva curat, pe fata, fara de repros. Sa nu crezi ca am ceva cu tine sau cu ea sau cu oricine, pur si simplu raspunsul tau mi se parea gresit pentru ca vorbeau ceva gen: daca te iubeste... catelus. Nimanui fata sau baiar nu ii place acest lucru si oricine face acest lucru, in orice circumstanta, tot a facut ceva gresit (la fel ca si ceea ce face tanarul acela, in caz ca si in realitate este asa cum spune ea) dar atunci cand nimeni nu iti poate reprosa nimic, atunci ai castigat ceva. Poate vei spune ca nu o cred pentru ca am scris de cateva ori "in caz ca si in realitate este asa cum spune ea", cred ca exista astfel de lucruri si imi pare foarte rau ca se intampla, indiferent cui, indiferent de sex, culoare, etnie, etc. Dar nu putem sa devenim la fel ca cei care fac aceste lucruri si apoi sa consideram ca asa trebuie sa fie. Oricum, vreau sa zic ca nu eram preocupat cu intrebarea, cand ti-am comentat la raspuns, dar ai dreptate si tu, nu este unu din noi la alt rezultat, doar metodele noastre difera, dar in cazul in care el este nesimtit, da despartirea e buna, dar daca acesta o intreaba asta din pura prostie copilareasca? Pur si simplu e rau sa gandesti condus/a de argumente emotionale si Worst-case scenario. Toate cele bune big grin, scuze daca am greseli de scriere.

| WolfGhost a răspuns:

Mergi cu el la ginecolog.Ca doar nu o sa te controleze el.
Adevarul e ca nu trebuie sa-i demonstrezi.
Cati ani ai? Conteaza varsta.
Iar el cati ani are?

| VictorClaudiu a răspuns:

Nu trebuie sa ii demonstrezi. Te crede sau nu te crede, e simplu. Vrea sa se laude ca te-a dizvirginat si nu stie sigur daca esti virgina? Nu trebuie sa ii demonstrezi nimic, daca nu te crede, NEXT laughing